Іванов Андрій
старший юрист, адвокат «MORIS»
29 листопада 2024 р., 14:35
У рішеннях іноземних арбітражів щодо стягнення боргів часто трапляється практика, коли суди задовольняють вимоги про стягнення відсотків, штрафних санкцій чи інших нарахувань на суму боргу за період невиконання рішення відповідачем. В Україні подібна практика стала можливою лише після змін до процесуального законодавства у 2017 році.
Носов Костянтин
адвокат, партнер «SYNEGOR»
27 листопада 2024 р., 14:15
З 2017 року до переліку спорів платників податків з органами державної податкової служби додалася ще одна категорія спорів — спори щодо скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов’язання зареєструвати податкові накладні.
Сербін Даніл
асоційований партнер, юрист «IBC Legal Services»
26 листопада 2024 р., 13:08
Кабмін своєю постановою № 1332 від 22.11.2024 вніс істотні зміни до порядку бронювання військовозобовʼязаних працівників, а також до критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення критично важливих підприємств.
Руденко Тетяна
адвокатка у сфері захисту економічної конкуренції, публічних закупівель
26 листопада 2024 р., 12:09
Електронний каталог — систематизована база актуальних пропозицій, що формується та супроводжується централізованою закупівельною організацією в електронній системі закупівель та використовується замовником з метою відбору постачальника товарів.
Юрченко Юлія
адвокатка «Максим Боярчуков та Партнери»
25 листопада 2024 р., 19:08
Останнім часом в Україні збільшується кількість справ про банкрутство. Це пов’язано з багатьма чинниками, на яких ми не будемо акцентуватися у цій статті.
Луц Дмитро
науковий консультант, к.ю.н., доцент «Майстро і Беженар, ЮК»
25 листопада 2024 р., 16:42
Протягом останніх років суттєво збільшилася кількість судових справ щодо визнання батьківства та встановлення факту батьківства, що передусім пов’язано із повномасштабною війною та необхідністю захисту прав дітей і їхньої можливості спадкувати майно, отримувати аліменти тощо.
Тодеренчук Софія
комерційна директорка, адвокатка «Main Business Partner»
25 листопада 2024 р., 16:28
Корпоративні спори широко розповсюджені в судовій практиці. В них можуть брати участь як малі товариства з обмеженою відповідальністю, так і великі корпорації та холдинги зі світовим ім’ям. Часто про них згадують у пресі в статтях із гучними заголовками про рейдерські захоплення чи корпоративні війни. Але здебільшого вони залишаються непомітними для широкого кола людей.
Цимбал Марина
член Ради Комітету НААУ з питань цивільного права та процесу
25 листопада 2024 р., 15:38
Відповідно до законодавства земельні ділянки входять до складу спадщини та можуть бути передані (як повністю, так і у вигляді часток) спадкоємцям. Останні мають право укладати між собою угоди про розподіл спадщини. Однак на практиці домовитися виходить не завжди.
Козаченко Тетяна
адвокатка
22 листопада 2024 р., 17:11
У фільмі «Ворог держави» (Enemy of the State) головні ідеї обертаються навколо тем приватності, державного спостереження та зловживання владою. Фільм показує, як можливості можуть бути використані представниками держорганів для спостереження та збору інформації за звичайними громадянами і як це може загрожувати їхній свободі та безпеці.
Лабутіна Юлія
приватний нотаріус
22 листопада 2024 р., 15:54
Верховна Рада України прийняла у другому читанні закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану від 03.09.2024 №3939-IX. Зокрема, збільшено ставку сплати військового збору з 1,5% до 5% від об’єкта оподаткування.
Глущенко Світлана
адвокатка, радниця, д.ю.н. «VBpartners»
22 листопада 2024 р., 12:54
Суди майже 10 років арбітрують претензії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) до керівників та акціонерів банків, стягуючи мільйонні та мільярдні збитки, які, на думку Фонду, були завдані банку та кредиторам.
Ісаєнко Євгеній
радник Attorneys at Law «Leshchenko, Doroshenko & partners»
21 листопада 2024 р., 14:20
Кримінальний процесуальний кодекс України (далі — КПК України) доповнений 7 жовтня 2014 року низкою положень, які фактично відкрили шлях національним правоохоронним органам здійснювати досудове розслідування, а судовим органам — судове провадження inabsentia (з лат. «у відсутність»), тобто за відсутності підозрюваного/обвинуваченого.