03 вересня 2020, 14:28

Нові зміни в порядку затвердження проектної документації на будівництво

Анжеліка Лівіцька
Анжеліка Лівіцька «Asters» радник
Богдан Шморгун
Богдан Шморгун «Asters» старший юрист

26 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи" № 752 (надалі – "Постанова"), якою вніс зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560, надалі – "Порядок"). Постанова набула чинності 27 серпня 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Постанова передбачає наступні зміни в Порядку:

Проведення експертизи

Від 27 серпня 2020 року проведення експертизи дозволяється лише експертними організаціями, що відповідають визначеним Мінрегіоном критеріям і відомості про які внесені Мінрегіоном до Реєстру будівельної діяльності після його запровадження згідно із законодавством.

Публікація звітів

Запроваджується обов'язкова (разом з додатками) публікація звітів, яка має здійснюватися експертною організацією в Реєстрі будівельної діяльності.

Договір з експертною організацією

Може укладатися в електронній формі, а проект будівництва надаватися також як в паперовій, так і в електронній формах, в залежності від того, як це визначать сторони в договорі.

Формат експертного звіту

Відтепер формат експертного звіту може бути лише "позитивний" або "негативний". Позитивний звіт за форматом відповідатиме існуючому поняттю експертного звіту і є підставою для затвердження проекту будівництва, а негативним буде звіт, щодо допущення помилок, необхідності їх доопрацювання та/або недотримання зазначених вимог.

Затвердження проекту будівництва

Проект може розроблятися в електронній формі з подальшим затвердженням електронним розпорядчим документом (наказом) відповідного органу з накладенням електронного цифрового підпису керівника.

Розділ ОВНС

За наявності звіту з оцінки впливу на довкілля розділ ОВНС буде розроблятися тільки в частині заходів, не включених до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Затвердження будівництва в енергетиці

Оператор системи передачі та оператор ГТС самостійно затверджуватимуть проекти будівництва, в тому числі ті, що реалізуються за рахунок державних коштів чи кредитів, незалежно від вартості проектів.

Додаткові експертизи

- Експертиза, що здійснюється відповідно до Закону України “Про Національну програму інформатизації” – у разі, якщо проект будівництва передбачає використання програмного забезпечення та/або комп’ютерної техніки та обладнання для створення інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів.

- Аудиту безпеки автомобільної дороги – для проектів будівництва автомобільних доріг, що підлягають такому аудиту.

Експертиза інвестиційних проектів

Для проектів, що передбачають залучення державних капітальних вкладень та/або кредитів (позик), залучених державою або під державні гарантії.

Загалом, прийняття Постанови є ще одним кроком в діджиталізації галузі будівництва та проведенні реформи будівельної галузі, що почалася навесні цього року та знаходиться в активній фазі.

Серед потенційних негативних наслідків прийняття Постанови варто зазначити, що експертизу проектів зможуть здійснювати лише ті організації що відповідають визначеним Мінрегіоном критеріям і відомості про які внесені Мінрегіоном до Реєстру будівельної діяльності, що дає змогу Мінрегіону значно зменшити кількість експертних організацій на ринку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати