11 листопада 2020, 18:21

На що впливає прийнятий Закон щодо територіальної юрисдикції місцевих судів?

Назарій Адамчук
Назарій Адамчук «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» старший юрист

У 2014 році було дано початок адміністративній реформі в Україні, практичним продовженням якої стало прийняття Верховною Радою України постанови «Про утворення та ліквідацію районів». Вказаною постановою в Автономній Республіці Крим та областях утворено 136 нових районів та ліквідовано існуючі 490 районів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У той же час частина 1 статті 17 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» визначає, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Очевидно, що за реформою адміністративного устрою повинна була слідувати й реформа судоустрою, так як кількість судів в Україні повинна бути приведена до кількості новостворених районів.

Однак на даний час в Україні так і не створено правових механізмів, які б врегулювали питання зміни системи місцевих судів у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів.

У зв’язку з цим 03 листопада 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку із утворенням (ліквідацією) районів.

Суть цього закону зводиться до того, що до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів, відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах раніше визначеної юрисдикції. Тобто, не зважаючи на зміну територіального устрою, система судоустрою України наразі залишається без змін.

Здавалося б цілком логічний закон, який тимчасово усуває законодавчі неузгодженості на перехідний період до приведення структури судів України у відповідності до нового територіального устрою.

Однак вказаний закон взагалі не визначає строки у які законодавець планує вирішити вказане питання, тому відповідний «тимчасовий закон» у підсумку може діяти роками, що вказує на те, що реформи в Україні відбуваються несистемно та неузгоджено.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати