20 липня 2021, 13:29

І ніколи не... Мої непорушні принципи роботи

Опубліковано в №14 (744)

Олена Омельченко
Олена Омельченко «Ілляшев та Партнери, ЮФ» партнер, керівник практики з міжнародної торгівлі, адвокат, к.ю.н.

У роботі я однозначно людина результату, а не процесу. Мене насамперед цікавить результат, хоча зазвичай отримую задоволення і від своєї діяльності на шляху до мети. Вірю, що не існує проблем, які не можна врегулювати, завжди є вихід з будь-якої ситуації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Боротьба до кінця

Я належу до тих людей, які вважають, що переможців не судять. На сьогодні ми — єдина юридична фірма, яка має виключно перемоги в усіх справах з міжнародної торгівлі, до яких ми долучалися. Однак утримувати такі позиції стає дедалі складніше з кожним новим проєктом. Наші опоненти вчаться на наших прикладах, беруть на озброєння нашу тактику та методи і вибудовують захист з урахуванням попередніх проєктів. Саме тому ми завжди маємо бути на крок попереду, щоразу приймати нові, нестандартні рішення. До речі, девіз нашої компанії: «Винайдення рішень».

Вважаю, що помірний авантюризм та креативність ніколи не завадять адвокату. Однак завжди запитую у клієнта, чого він очікує від справи — справедливості чи перемоги?

Вчасність

За останні 15 років з розвитком технологій відчуття часу стало іншим. Тепер результат і успіх більше залежать від швидкості прийняття рішень та їх доречності. Тож, на мою думку, послуга, надана в потрібний час та у встановлені строки, завжди приносить більше задоволення юристу і користі клієнту.

Проєкт — це частина мене

Я завжди сприймаю проблему клієнта як особисту. У цьому аспекті в мене немає професійної деформації свідомості, але є почуття надзвичайної відповідальності. Найстрашніше для мене — повідомити клієнтові, що ми не впорались і програли справу.

Можу «виношувати» рішення цілодобово і не відпускати його, поки не переконаюся, що вибрала правильну тактику захисту. У разі потреби обговорюю з клієнтом альтернативні шляхи реалізації проєктів у позаробочий час, включно з вихідними та відпусткою. Моя сім’я завжди ставиться поблажливо та з розумінням до мого підходу до справ.

Довіра, доброчесність та відсутність конфлікту інтересів

Я ніколи не піду на змову проти інтересів клієнта. Вважаю, що чесність у відносинах з клієнтом — це моя особиста репутація. Не розумію, як деякі юридичні фірми можуть створювати клієнтові проблеми, а потім пропонувати допомогу у їх вирішенні. У моєму розумінні це дикунство.

Також не розумію колег по юридичному ринку, які подекуди приховано беруться за проєкти, не зважаючи на наявний конфлікт інтересів. Вважаю, що все таємне рано чи пізно стає явним, а при виборі «гроші чи репутація?», не вагаючись, оберу репутацію. Мене дивують люди, які не розуміють, що довіру клієнта треба заслужити, виявляючи етичність і професійність.

Повага, відкритість та відданість

На попередній роботі я зустрічала колег, які хотіли бути незамінними і боялися конкуренції, обмежуючи доступ до інформації та скорочуючи повноваження своїх підлеглих і водночас вимагаючи від них лояльності. Це точно не про мене. У моїй команді молоді люди, часто люди з характером, що мені імпонує, оскільки вважаю, що адвокат без характеру — поганий захисник. Можливо, комусь така команда може бути некомфортною, але для мене це саморозвиток і рух уперед, а для клієнта — якісна послуга. Я точно знаю, що буде кому передати мої справи, коли прийде час. І точно знаю, що я довіряю своїй команді.

Я завжди з повагою ставлюся до своїх підлеглих та колег. Найбільше ціную відданість фірмі, клієнтові та справі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати