25 січня 2019, 15:00

Домовлятися «на березі»: переваги та особливості укладення шлюбних договорів

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Якщо для західних країн укладення шлюбного договору — справа звичайна, то культура укладення шлюбних договорів в Україні досі залишається невисокою. Пропозиції укласти такий договір зазвичай викликають питання про те, чи партнери довіряють одне одному, чи варто взагалі одружуватися, якщо ви вже попередньо ділите майно на випадок розлучення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


При цьому обговорення розподілу бюджету, майнових прав та обов'язків кожного з подружжя є безумовною передумовою кожного шлюбу. Якщо пару влаштовує загальне, передбачене законом правило режиму спільної сумісної власності на все майно, набуте в шлюбі, то шлюбний договір, здавалося б, не потрібний. Проте необхідно враховувати, що судова практика поступово відходить від обов'язковості зазначеної норми, тому суд може відступити від засади рівності часток подружжя. Мова вже не йде про випадки, коли у партнерів виникає бажання змінити передбачений законом режим спільної сумісної власності набутого у шлюбі майна.

Таким чином, оскільки закон дозволяє врегулювати майнові відносини вашої сім'ї в договірному, зручному для вас порядку, то чому б не скористатися такою можливістю, щоб не залишати майбутнє на розсуд суду.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати