За останні десять років кількість випускників юридичних спеціальностей в рази перевищує дійсний попит ринку на спеціалістів у юридичній сфері. Але наявність високої конкуренції у цьому сегменті ринку праці зовсім не свідчить про високий рівень кваліфікації претендентів на юридичні вакансії.
Авторські колонки
Все основные украинские юридические вузы выпускают приблизит…
Залучення молодих спеціалістів вигідне для юридичних фірм
Якщо юридична фірма має невелику кількість партнерів та юрис…
Вузькоспеціалізовані фірми, так звані бутіки, в українському…
Одним з базисів освіти має бути саме досвід або принаймні пр…
На сьогодні майже кожний вищій навчальний заклад країни готує та випускає молодих юристів. Недоліком такого «конвеєрного» виробництва спеціалістів і магістрів юридичної справи насамперед є низька якість отриманої освіти. На відміну від спеціалізованих юридичних державних університетів, з давньою історією та величезним досвідом навчання, звичайні факультети правознавства не в змозі, а часто і не мають на меті надавати якісну освіту своїм студентам. У таких закладах майже відсутні спеціалісти правознавці з науковим та практичним досвідом, а отже відсутня наукова та практична база, без якої просто неможливо надати студентам такий обсяг знань, який дозволить їм у подальшому стрімко опанувати тонкощі юридичного фаху.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
З іншого боку, не можна повністю звинувачувати вищі навчальні заклади в ситуації, що склалася. Наполегливий та допитливий студент у сучасному світі скоріше виняток, ніж правило. Погіршує ситуацію й те, що вже традиційно, обираючи майбутню професію, абітурієнт і його батьки звертають увагу насамперед не на здібності та схильність особистості до юридичних наук, а на престиж і дохід майбутньої професії. Професія юриста завжди вважалася престижною, високооплачуваною та аристократичною, тому обираючи цей напрям для навчання, а згодом в якості професії, до кола юристів потрапляють люди, зацікавлені вже не в пошуку істини та відновленні справедливості, а зацікавлені лише в отриманні матеріальних та інших благ. Що, у свою чергу, принижує гідність почесної професії юриста.