13 серпня 2018, 11:24

«Якщо ви вірите в себе та свою команду – досягнете будь-якого результату»

Опубліковано в №32-33 (634-635)

Олег Шевцов
Олег Шевцов «Alexandrov‑IT Lawyers» керуючий партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Якщо ви працюєте в юридичній компанії та помічаєте, що час від часу керівництво пропонує виконати нетипові для вашої роботи завдання, у процесі покладає більше відповідальності та спостерігає, як ви справляєтеся з тими чи іншими челенджами – не виключено, що скоро вам запропонують стати керівником цієї юридичної компанії. Саме так сталося з радником ALEXANDROV&PARTNERS Олегом Шевцовим. В інтерв’ю «Юридичній Газеті» він розповів про те, чому компанія вирішила піти на досить нестандартний для юридичного бізнесу крок, чим буде займатися на новій посаді керуючий радник, яка роль відводиться старшим партнерам, а також чому компанія не «скупиться» ділитися з колегами цінними знаннями про ведення юридичного бізнесу


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Олег Шевцов – Олеже, нещодавно Ваша компанія оголосила про достатньо незвичні зміни та представила керуючого радника компанії. Тобто тепер керувати компанією буде не партнер, а Ви – радник компанії. Як Ви прийшли до такого рішення?

– Так складається історія нашої компанії, що традиційні для інших рішення у нас не приживаються (посміхається – ред.). Ми йдемо своїм шляхом і це приносить свої плоди. Ви абсолютно праві, прийняте керівництвом рішення стало досить несподіваним, як для всієї нашої команди, так і для ринку. Передумовою для прийняття такого рішення стало те, що молодші співробітники почали генерувати чимало хороших ідей, а керівництво допомагало впроваджувати ці ідеї в життя. До речі, для того щоб спонукати до висування ідей, свого часу ми створили окрему електронну пошту Happy@lawyers.com.ua, на яку всі співробітники компанії почали направляти свої пропозиції для покращення функціонування бізнесу (як внутрішні питання, так і ті, що можуть напряму вплинути на дохід компаній).

Ми знаємо, що процвітання нашого бізнесу дуже залежить від того, наскільки кожному з нас подобається те, чим ми займаємося. Саме тому я займатимуся операційними питаннями функціонування бізнесу та буду обличчям компанії A&P. Крім того, варто зауважити, що рішення про призначення мене керуючим радником пов’язано з тим, що старші партнери займаються розвитком іншого бізнесу, про що ви скоро також почуєте.

– Як тепер будуть розмежовуватися Ваші обов’язки щодо управління компанією з клієнтською роботою?

– Наша мета – зробити бізнес успішним. Це стосується як нашого бізнесу, так і бізнесу наших клієнтів. Роботою з клієнтами займаються без винятку всі члени нашої компанії. Від наших підопічних собак та котів, які зустрічають клієнтів і дарують їм заряд позитиву (офіс компанії знаходиться у приватному секторі с. Софіївська Борщагівка – ред.), до старших партнерів, які пропонують клієнтам найоптимальніші варіанти вирішення їхніх бізнес-ситуацій. За останній місяць ми провели три стратегічні сесії, в яких брали участь всі співробітники і кожен зробив свій внесок у формування місії та бачення розвитку компанії. Що стосується безпосередньо моїх обов’язків, скажу так: надання клієнту послуги найвищої якості – моє основне завдання, а досягнення цього завдання неможливе без правильного управління операційними питаннями, які щоденно виникають в офісі, та без якісного виконання завдань, безпосередньо поставлених клієнтом.

– На чому зосередять свою професійну увагу Дмитро Александров та Оксана Крижанівська?

– Хочу всіх заспокоїти, Дмитро Александров та Оксана Крижанівська не залишають компанію. Вони залишаються старшими партнерами A&P. Основне їхнє завдання – це робота зі стратегічними питаннями розвитку компанії, а ми вже будемо реалізовувати цю стратегію. Загалом, старших партнерів більше цікавить бізнес, а не менеджмент, тому саме на цьому напрямку вони зосередять свою увагу.

– Які челенджі, на Вашу думку, доведеться подолати вже в новому амплуа?

– Викликів дійсно багато, але основним для себе я бачу підтримку комфортного середовища всередині колективу та емоційне задоволення клієнтів від співпраці за нами. Ще під час навчання у школі та університеті мене вабила психологія. Я прочитав чимало літератури та переглянув велику кількість роликів з цього питання. Тепер я розумію, чому мене тягнуло в цьому напрямку.

Насправді, мій функціонал значно розширився, але я розумію, що необхідно буде пропрацювати питання правильного сприйняття мого призначення як співробітниками компанії, так і зовнішнім світом. Для співробітників ми вже провели презентацію, в якій розказали про функціонал керуючого радника. Це надало змогу співробітникам краще зрозуміти важливість моєї скромної персони для процесів, які відбуваються в компанії, та заручитися підтримкою колективу. Для зовнішнього світу у нас також є декілька планів, які ми поступово реалізовуємо.

– У своїй роботі Ваша компанія практикує SCRUM. Як це виглядає на практиці?

– Круто! Про SCRUM я можу говорити годинами (посміхається – ред.). Дійсно, вже більше ніж рік ми працюємо за системою SCRUM. На практиці це виглядає наступним чином. Всі співробітники нашої компанії розділені на команди. Кожна команда має певний «беклог» завдань на «спринт» (2 тижні). За результатами спринту команда здійснює демонстрацію своєї роботи. Важливими є два моменти. Перший – команди загалом і кожен її член окремо виконують завдання з мінімальним втручанням керівництва, що допомагає професійному розвитку кожного члена нашого колективу. Другий – за результатами спринту команди обговорюють, що їм заважало, та вносять пропозиції з поліпшення робочих процесів. Таким чином ми постійно запроваджуємо інновації та розвиваємося. Саме так ми почали працювати з програмою Trello, яка допомогла оптимізувати низку SCRUM-процесів.

SCRUM дає дивовижні результати ефективності, але найважливіше – він надає можливість зменшити контроль над співробітниками й дати їм більше свободи. Саме після запровадження SCRUM у нас з’явилося таке поняття як «віддалені дні». Щосереди та щоп’ятниці ми можемо працювати за межами офісу і самостійно планувати свій графік. До речі, ідея запровадження у нас SCRUM прийшла саме від Дмитра Александрова (це до того, що Дмитро Костянтинович вирішує стратегічні питання розвитку A&P).

– Чи не складно приймати «некласичні» рішення у класичному та достатньо консервативному юридичному бізнесі?

– Насправді, все залежить від того, як сприймаються ці рішення всередині компанії. Завдяки професійній роботі наших HR-спеціалістів у нас сьогодні підібраний колектив однодумців, які готові до постійного розвитку і прагнуть запроваджувати будь-які інновації. Напевно, саме тому ми більшою мірою впливаємо на юридичний ринок, розбиваючи його консерватизм, ніж він впливає на нас.

– Звідки Ви черпаєте ідеї щодо розвитку компанії?

– З ідеями у нас питань немає (посміхається – ред.). Ми всі читаємо не менше ніж 4 книги у квартал, з яких постійно виносимо чимало корисної інформації. Завдяки тому, що ми поважаємо вільний час співробітників, можемо проводити час з друзями та відвідувати різноманітні заходи. Зрештою, це дає можливість генерувати цікаві ідеї, які ми запроваджуємо в компанії. Кожна із запропонованих ідей від будь-якого співробітника є ціннісною. Отримавши ідею, навіть від наймолодшого колеги, ми її активно опрацьовуємо, адаптуємо під наш бізнес та запроваджуємо.

– Де Ви берете сили та час для виконання такої кількості роботи?

– Насправді, все залежить від внутрішнього налаштування. Якщо ви вірите в себе та свою команду, вам вдасться досягти будь-якого результату. Ми всі працюємо над тим, щоб в компанії завжди був емоційний комфорт. Будь-які сили знаходяться всередині нас, їх обсяг залежить виключно від того, наскільки ми вміємо ними керувати. Для когось це може здатися дивним, але більшість членів нашої команди регулярно використовують медитацію (у нас в офісі навіть є кімната для медитації). Старші партнери займаються духовними практиками вже більше ніж 10 років. Це приносить свої плоди як для їхнього особистого життя, так і для розвитку бізнесу.

До того ж ми всі розуміємо важливість правильного ставлення до людей та світу загалом. Всі ми змалечку чули вислів: «Як ти ставишся до людей, так і вони будуть ставитися до тебе». Однак потрібно дивитися ширше. Сьогодні ми впевнені, що чим більше позитивної енергетики ти віддаєш, тим більше позитиву отримуєш, а саме цей позитив дає додаткові сили й натхнення.

– Кілька місяців тому Ваша компанія запустила проект «Уроки адвокатури». Яка його мета? Які вже маєте результати?

– «Уроки адвокатури» – це ще один нестандартний для юридичного ринку крок. Більшість компаній вважають, що їхні знання, які невідомі іншим, надають їм перевагу над конкурентами. Ми мислимо дещо інакше. Наш досвід допомагає нам успішно розвивати компанію. Чим більше людей володітимуть знаннями, якими ми поділимося, тим швидше буде розвиватися наша країна. Ми просто хочемо ділитися.

В «Уроках адвокатури» ми не цитуємо норми законів та не оцінюємо перспективи прийняття законопроектів. Цей проект покликаний дати адвокатам, які прагнуть розвивати власний бізнес, навички використання інновацій, роботи з персоналом, ведення переговорів з клієнтами тощо.

Буде нечесно, якщо я скажу, що запроваджуючи цей проект, ми керувалися виключно альтруїстичними намірами. Ми чудово розуміємо, що завдяки «Урокам адвокатури» зможемо з найменшими часовими та грошовими затратами підвищити пізнаваність нашого бренду. Однак саме завдяки тому, що «Уроки адвокатури» покликані принести користь суспільству, ми робимо цей проект із задоволенням, що призводить до його розвитку. Якщо вас зацікавить проект «Уроки адвокатури», все що Вам необхідно зробити, це перейти за посиланням та залишити свій email. До речі, поки що підписатися на курс можна безплатно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати