19 травня 2023, 15:10

Я щиро вдячний кожному за мобілізацію зусиль і роботу

Опубліковано в №3–6 (761–764)

Віктор Теслюк
Віктор Теслюк «Legalact» керуючий партнер
Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

Про історію своєї компанії, про те, як молода команда в умовах повномасштабної війни робить свій внесок у розвиток країни та допомагає підтримувати бізнес на конкурентоспроможному рівні, про цікаві кейси з практики — 2022 та опіку над ведмедиком Чадою у притулку «Біла скеля» нам розповів Віктор ТЕСЛЮК, керуючий партнер Legalact.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


4465_eecdea041491c280e29ada9ad65ddf17

— Розкажіть, будь ласка, про історію своєї компанії. Як ви її створили? Ви розпочинали у Харкові?

— Враховуючи специфіку свого характеру, ще навчаючись у юридичному університеті в Харкові, я добре розумів, що робота за наймом не для мене, хоча й усвідомлював, що практичний досвід в інший спосіб молодому спеціалісту отримати неможливо. Тому, працюючи помічником у різних юридичних і консалтингових фірмах, секретарем в одному з районних судів Києва, я мріяв про більше — побудову власного юридичного бізнесу з якісним обслуговуванням і почесним місцем на ринку.

До створення власної компанії у квітні 2020 року я пройшов тернистий шлях юриста за наймом, наповнений як помилками, так і першими успіхами. Крім здобуття практичних навичок у юриспруденції, я паралельно вивчав маркетинг, цифровий маркетинг, відвідував юридичні та різні бізнес-форуми, лекції. Це допомогло мені на перших етапах роботи побудувати маркетингову стратегію, залучити до команди відповідних спеціалістів і запустити бізнес, оскільки ми всі добре розуміємо, що реєстрація компанії не дорівнює одночасному поповненню клієнтської бази. Усі ці процеси напрацьовуються поступово, з роками, а тому необхідне неабияке терпіння і бажання працювати. Через три роки існування нашої компанії ми досягли того рівня, коли нас рекомендують і колеги, і клієнти. Я вважаю, що це показник правильно обраного шляху.

— Скільки людей у команді? Що вас об’єднує?

— Наразі у команді працюють 13 юристів, які віддані своїй справі та об’єднані спільною метою — надання максимально якісного юридичного обслуговування як резидентам, так і нерезидентам України. Як молода компанія, що стрімко розвивається, ми постійно знаходимось у пошуках нових талантів, які відповідатимуть нашим цінностям та ідеалам.

— Як ви оцінюєте результати діяльності фірми за останній рік?

— Відверто кажучи, рік із моменту повномасштабного вторгнення виявився неймовірно важким. Складність полягала саме в подоланні психологічного бар’єра продовжити працювати, адаптуючись до нових реалій. З перших місяців повномасштабної війни усі члени нашої команди пройшли крізь етапи злості, депресії, апатії та спустошення аж до моменту прийняття незворотності ситуації. Сказати, що ми стали сильніші та стійкіші — нічого не сказати. Я щиро вдячний кожному за мобілізацію зусиль і роботу на підтримання економіки країни в цей надважкий час. З урахуванням форс-мажорних обставин, діяльність компанії показала високий результат, що звісно, вплинуло на розмір сплачених податків у державний бюджет за минулий рік.

— Які практики ви розвиваєте? Наскільки конкурентними вони є?

— Наразі двома основними напрямами діяльності нашої компанії є міграційне та корпоративне право. Звісно, ми працюємо над збільшенням кількості практик, проте оскільки ми висуваємо високі вимоги та стандарти до своєї роботи, якість має бути на відповідному рівні. Тому для запуску нових практик потрібен час, фахові спеціалісти та багато наснаги. Хоча ніша міграційного права досить специфічна, проте конкуренція в ній від цього не менша. З початком повномасштабної війни частина юридичного бізнесу дислокувалася за кордон або і взагалі припинила своє існування, а тій частині, що продовжує здійснювати свою діяльність в Україні, наша компанія створює потужну конкуренцію як у практиці міграційного, так і корпоративного права.

— Чому ви обрали саме такий напрям роботи?

— Порівняно з іншими європейськими країнами, Україна має більш гнучку систему оподаткування та звітування, максимально диджиталізовані послуги органів державної влади, тому іноземців приваблює можливість будувати тут бізнес і залучати інвестиції. Схема примітивно проста: іноземець отримує законне право проживання в Україні — будує бізнес — забезпечує робочими місцями (зокрема громадян України) — сплачує податки — наповнює бюджет. До 24 лютого 2022 року більшість іноземців, яким ми допомагали легалізувати перебування та здійснення підприємницької діяльності, налаштовані були саме на побудову масштабних підприємств в Україні. Я сподіваюся, що ми до цього повернемося після закінчення війни. Мені цікаво супроводжувати ці процеси на всіх етапах, адже хочеться, щоб Україна була відкритою та розвиненою у цих питаннях країною. На щастя, залізна завіса давно впала, як і всі радянські пережитки. Займаючись практикою міграційного права, я тішу себе думками, що у такий спосіб роблю свій внесок у розвиток країни та залучаю валюту в економіку. А діяльність у сфері корпоративного права допомагає підтримувати бізнес на конкурентоспроможному рівні, забезпечувати робочими місцями та сплачувати податки й інші загальнообов’язкові платежі.

— Як зараз почувається практика міграційного права?

— Повномасштабне вторгнення значною мірою відобразилося на міграційних правовідносинах. Проаналізувавши запити, з якими до нас зверталися клієнти за цей рік, і проблеми, з якими ми зіштовхнулись у роботі, можна виділити, зокрема:

  • неможливість громадян білорусі поновити паспорт і продовжити терміни перебування у зв’язку з фактичним припиненням функціонування посольства;
  • неможливість дотримуватися термінів подачі документів до міграційної служби через регулярне зупинення роботи ДМС під час повітряних тривог і відключень світла;
  • неможливість продовження дозволу на працевлаштування іноземця і, як наслідок, посвідки на тимчасове проживання у зв’язку із зупиненням господарської діяльності роботодавця, що пов’язано з веденням бойових дій на певних територіях;
  • складність дотримання строків для подачі документів іноземцями, які проходять службу в ЗСУ безпосередньо на лінії вогню та позбавлені можливості розв’язати питання щодо легалізації свого перебування;
  • прострочення терміну перебування в Україні у зв’язку з перебуванням в окупації, а після деокупації
  • проблеми доведення перебування в окупації тощо.

— З якими запитами зараз найчастіше звертаються клієнти в корпоративному праві?

— З березня 2022 року значно зросла кількість запитів щодо реєстрації неприбуткових установ та організацій задля реалізації благодійних проєктів та надання гуманітарної, правової, психологічної та іншої благодійної допомоги бенефіціарам. Серед наших клієнтів є один із провідних операторів ринку пасажирських перевезень в Україні, який вирішив зареєструвати власний БФ для забезпечення прямої допомоги військовослужбовцям та особам, які постраждали внаслідок воєнних дій. Також серед наших клієнтів є релігійні організації, які приєдналися до волонтерського руху й стали засновниками благодійних фондів, діяльність яких спрямована на надання гуманітарної допомоги.

Значна кількість іноземців теж проявили зацікавленість у прямій допомозі українцям, й ми отримуємо багато запитів на реєстрацію благодійних організацій, засновниками або співзасновниками яких виступають громадяни іноземних держав, іноземні суб’єкти господарювання та неурядові організації. Значну увагу було приділено кейсам із реєстрації благодійних і громадських організацій для військовослужбовців, які безпосередньо вирішили створити благодійні фонди для підтримки обороноздатності країни та можливості ефективного забезпечення підрозділів усім необхідним. Паралельно з цим ми продовжуємо робити те, чим активно займалися до війни — супроводжувати діяльність бізнесу.

— Якими кейсами у своїй професійній діяльності ви пишаєтесь?

— Насправді у нас дуже багато неординарних кейсів, для вирішення яких ми застосовували абсолютно різні підходи. Мені подобаються міграційні кейси тим, що вони часто перетинаються з корпоративними, адже, як я вже наголошував вище, багато іноземців зацікавлені в побудові бізнесу саме в Україні. З останнього можу пригадати кейс із міграційного. Наша компанія супроводжувала біпатрида, громадянина Сполучених Штатів Америки та Мексиканських Сполучених Штатів, щодо залучення іноземних інвестицій і відкриття бізнесу в Україні, а також у питаннях міграції в Україну та отримання дозволу на проживання. Бувши батьком-одинаком, який виховує малолітню доньку, котра є громадянкою трьох країн (Сполучених Штатів Америки, Мексиканських Сполучених Штатів, Республіки Колумбія), перед клієнтом постало питання правильного оформлення документів для можливості міграції в Україну разом із нею. Бо у зв’язку знаявністю трьох громадянств у дитини й двох громадянств у батька та документів дозвільного характеру, оформлених у різних країнах громадянства, виникли проблеми з правильністю оформлення документів для можливості міграції в Україну. Наша команда доклала немалих зусиль, але в кінцевому результаті клієнт отримав бажаний дозвіл на тимчасове проживання в Україні.

Що стосується кейсів з корпоративного права, то за останній рік ми не тільки зареєстрували незліченну кількість неприбуткових установ та організацій, а також взяли їх на абонентське юридичне обслуговування, чим також пишаємося. До того ж я пишаюся тим, що в такі складні часи ми продовжуємо допомагати іноземцям запускати бізнес з нуля, створювати нові робочі місця і забезпечувати роботою, зокрема, внутрішньо переміщених осіб. Також третій рік поспіль ми обслуговуємо одну з найпопулярніших компаній, що створює український стендап, яка з кожного свого виступу збирає грошові кошти та передає на потреби ЗСУ, наприклад, за останній рік вони зібрали понад 10 млн грн. Я вважаю, що таких видатних результатів можна досягти, коли кожен відповідає за свою роботу і віддається їй на повну. Звісно, мене також радує той факт, що до нас звертаються відомі українські бізнесмени за проведенням Due Diligence та консультуванням.

— Розкажіть детальніше про ваші проєкти КСО.

— З нагоди 25-ї річниці Конституції України з 26 до 28 червня 2021 року на Майдані Незалежності наша компанія провела виставку «Сила Конституції», метою якої було підвищення рівня правосвідомості громадян України та ознайомлення з Основним Законом. У 2022 році виставка також була проведена, але в онлайн-форматі, враховуючи обставини. До того ж наша команда взяла опіку над ведмедиком Чадою у ведмежому притулку «Біла скеля» за програмою «Всиновлення ведмедиків». Метою цього притулку є порятунок ведмедів, які страждають від людської жорстокості, їх реабілітація та лікування після цирків, притравочних станцій і звіринців, довічне утримання або передача іншим реабілітаційним центрам. Також у 2021 році ми заснували свій біговий клуб, у який запрошуємо всіх охочих юристів на ранкову суботню пробіжку містом і чаювання після неї для обміну ідеями, комунікації з колегами та просто корисного проведення часу з однодумцями. Клуб функціонує з квітня до жовтня. І звісно, з 24 лютого 2022-го наша компанія продовжує активно донатити на ЗСУ, підтримувати будь-які інші волонтерські збори, надає допомогу притулкам, дитбудинкам і постраждалим внаслідок збройної агресії з боку рф.

— Що для вас успіх у бізнесі?

— Для мене успіх у бізнесі — це отримання задоволення від усіх процесів, що відбуваються при побудові та веденні бізнесу, безумовне прийняття його з усіма негараздами, втратами та розчаруваннями. Успіх— це не стільки визнання авторитетними оцінювачами, скільки усвідомлення важливості твоєї роботи, задоволення клієнтів якісним обслуговуванням і єдність команди заради спільної ідеї.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати