В європейських країнах обмеження готівкових розрахунків можуть становити декілька тисяч євро
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Якщо вступ України до ЄС усетаки відбудеться, то діяльність банківського сектору оцінюватиметься з точки зору правил Базельського комітету з питань банківського нагляду
У державах з високим рівнем тіньової економіки ліміти готівкових розрахунків сприймаються громадянами як чергова спроба держави проконтролювати їхні доходи і видатки. Тому питання готівкових лімітів треба розглядати в ширшому соціальноекономічному контексті.
Про ці та інші тренди на ринку платіжних і банківських послуг «Юридичній газеті» розповів старший партнер ЮФ «Астерс» Армен Хачатурян
Пане Армене, як Ви гадаєте, які зміни очікують банківський сектор при входженні України до ЄС? Чи вплине це на доступ до банківської таємниці?
Інтеграція до Європейського Союзу є складним і тривалим процесом. Однак якщо вступ України до ЄС відбудеться, то діяльність банківського сектору буде оцінюватися з точки зору правил Базельського комітету з питань банківського нагляду. Наразі ЄС запроваджує третю версію цих правил (Базель ІІІ), розроблену з метою протидії світовій фінансовій кризі. Отже, національним банкам доведеться приділити більш пильну увагу таким питанням, як посилення вимог до якості капіталу, зменшення ризиків (у тому числі ліквідності та кредитних ризиків), покращення якості роботи з депозитами та підвищення довіри до банківської системи в цілому.
Щодо банківської таємниці слід зазначити, що вступ до ЄС може означати збільшення випадків її розкриття. У цьому контексті слід згадати одноденний саміт ЄС, що відбувся 22 травня 2013 року і був серед іншого присвячений створенню системи автоматичного обміну даними між уповноваженими органами державчленів, що дозволить отримувати повну інформацію про банківські вклади.
В Україні банківська таємниця може розкриватися або за рішенням суду або на вимогу окремих державних органів у визначених законодавством межах. Отже, вступ до ЄС спричинить необхідність розширення переліку органів, які матимуть право на отримання даних, що мають характер банківської таємниці.