21 квітня 2020, 15:00

«У нас немає «типового» клієнта, кожен – надзвичайний»

Опубліковано в Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України 2019

Ігор Крижановський
Ігор Крижановський «TEFFI» керуючий партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Крижановский – Ігорю, чим саме ти пишаєшся в роботі своєї компанії за результатами 2019 р., а в якому аспекті трохи «не добігли» (хоча про «не добігли» юристи зазвичайне люблять говорити?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


– Наша команда завжди ставить амбітні цілі, так би мовити – наперед. Тому завжди є до чого «не добігти» (посміхається – прим. ред.). Проте нам є чим пишатися у 2019 р.: ми вийшли у паблік, показали себе ринку та почали налагоджувати комунікацію з навколишнім світом. Все це майже одразу принесло свої плоди. Наша команда була відзначена у двох рейтингах. Нам поки що не вдається конкурувати на найвищих позиціях цих рейтингів, але акцент зробимо на «поки що» (посміхається – прим. ред.).

– Твоя компанія спеціалізується на податковому, корпоративному праві та «судєбці». Напевно, це найбільш популярні практики в нашій країні. Чи не тисне «гніт» конкуренції?

– Якщо боятися конкуренції, то навіщо займатися бізнесом? Звісно, це риторичне питання. Так, ми спеціалізуємося на найбільш популярних, традиційних юридичних практиках. Однак це зовсім не означає, що ми такі, як і всі. Ми намагаємося надати нашим клієнтам найбільш гнучкі та нестандартні рішення, які приведуть до конкретного результату. Нам не цікавий процес заради процесу, ми прагнемо задовольнити потреби клієнта та надати йому результат, який матиме реальний позитивний ефект для його повсякденної діяльності.

– Як йдуть справи з клієнтами? Хто є «типовим» клієнтом компанії? На чому більше зосереджуються зусилля: на утриманні поточних клієнтів чи залученні нових?

– Вони не жаліються, тому хочеться вірити, що у нас з ними все добре. У нас немає «типового» клієнта, кожен – надзвичайний. Однак відповідаючи на питання, наш клієнт – це той, з ким у нас збігаються цінності, чию проблем у ми можемо допомогти розв’язати. Бути корисним, а не тільки стати консультантом – саме для цього ми працюємо. Щодо залучення нових клієнтів, то ми ставимо мету не тільки залучати нових, але й перетворювати їх на постійних, лояльних клієнтів. Тому тут доцільніше сказати, що ми женемося не за кількістю, а за якістю. До того ж за якістю не тільки в розумінні надання високопрофесійних послуг, але й для побудови довготривалих і взаємовигідних відносин з нашими клієнтами.

– Що для тебе означає клієнтоорієнтованість?

– Як на мене, то це слово зазнало певної девальвації за останні роки його використання. Ми будуємо свою роботу з клієнтами таким чином, щоб клієнт отримав розв’язання своєї проблеми та залишився задоволеним. В цьому році плануємо заміряти рівень задоволеності наших клієнтів. Вже через рік зможемо поділитися певними результатами в цьому напрямку.

– Чи доводилося тобі зіштовхуватися з неетичною поведінкою колег на ринку юридичних послуг? Як це було?

– Я не звик критикувати колег. При цьому не важливо, чи це колеги, з якими ми співпрацюємо у проекті або за якими «підхопили» вже розпочатий проект, чи це наші опоненти. Кожен для себе вирішує, як надавати послуги та забезпечувати захист інтересів свого клієнта. Єдине, про що хочу зауважити, що я жодного разу не вдавався до неетичних засобів і вимагаю цього від своєї команди. До того ж, якщо потенційний клієнт приходить із запитом та наполягає на подібному, то ми не зійдемося. Постійні клієнти нас знають, саме тому, мабуть, вони з нами.

– Назви три професійні рішення, які були для тебе найбільш вдалими за минулий рік?

– Я виокремив чітку спеціалізацію. Важко розвиватися, коли не розумієш свій шлях і куди прямуєш. Перебудував команду та додав гнучкості до стратегії розвитку. Ми живемо в епоху швидких змін, тому не так важливо, наскільки у тебе крута стратегія на 1-3-5 років, важливим є вміння реагувати на зміни, непередбачувані обставини та вносити відповідні коригування.

– Останні кілька років ми бачимо на ринку консолідацію – юрфірми зливаються, поглинаються. Чи була пропозиція твоїй компанії об’єднатися? Можливо, ти також замислюєшся про професійний тандем?

– Поки що я сконцентрований на розвитку компанії, тому подібні пропозиції та роздуми проходять повз мене. Однак це не означає, що в майбутньому ситуація не зміниться. Все можливо, тому наш юридичний ринок такий цікавий.

– Ти – виходець з інхауз-сектору банківської сфери. Чи маєш конкретні приклади, коли знання «тієї сторони барикад» допомогло тобі в сьогоднішній роботі?

– Ці знання сформували мене як професіонала. Звісно, вони допомагають мені у повсякденній роботі. До того ж знання роботи інхауз-юристів та юридичних департаментів дозволяють вибудовувати ефективну й конструктивну комунікацію з нашими колегами. Оскільки ми часто працюємо з юридичним департаментом на одного клієнта та над розв’язанням одного завдання, дуже важливо зробити це максимально ефективно, а не влаштовувати змагання.

– Як плануєш розвивати компанію найближчим часом та в перспективі кількох років?

– У нас гнучка стратегія розвитку. Якщо 2019 р. я сміливо можу назвати роком становлення та початку публічності, то 2020 р. можна умовно позначити як рік закріплення. Ми хочемо закріпитися в тих практиках, які обрали для себе профільними, а розвиток зі стрімкого перевести в категорію помірно-поступового. Різкий старт набагато легший від різкого зростання, оскільки трансформацій зазнають не тільки ваші відносини з клієнтом, але й внутрішні процеси. Дуже важливо це гармонійно поєднати, розподілити сили та увагу, при цьому не втративши концентрацію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати