11 лютого 2014, 15:37

Справжню користь компанії приносять ті люди, які працюють безкоштовно

Можливість безкоштовного стажування призводить до мотивації досвідом

Опубліковано в №07 (349)

Світлана Хєда
Світлана Хєда «Sayenko Kharenko» Радник

Письмовий трудовий договір є дієвим засобом для встановлення більш збалансованих правовідносин між працівником і роботодавцем порівняно з чинним трудовим законодавством. Захист працівника – це не лише пережитки Радянського Союзу; європейське законодавство теж спрямоване на такий захист. Ми йдемо до Європи, і якщо в нас буде новий Трудовий кодекс, в Україні все відбуватиметься в рамках європейського законодавства. Проблема в тому, що наші роботодавці не бажають витрачати ресурси на належне оформлення трудових відносин.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про ці та інші тенденції трудового права в Україні, а також про медіацію трудових спорів, третейське судочинство та антикорупційне законодавство «Юридичній газеті» розповіла радник, голова практики трудового права, керівник напрямків захисту персональних даних та антикорупційного законодавства ЮФ Saenko Kharenko Світлана Хєда.

 

Пані Світлано, Ви входите до трійки кращих юристів у сфері трудового права. На Вашу думку, чи справді Закон України «Про зайнятість населення», який набрав чинності на початку цього року, лише ускладнив процес улаштування на роботу пересічних громадян?

Незважаючи на певні недоліки, які властиві будь-якому нормативно-правовому акту, новий Закон України «Про занятість населення» мене тішить. Якщо в цьому Законі є принаймні щось одне, що може подобатися, то це вже свідчить про те, що його прийняли недарма. Цей Закон дозволяє молоді одержати перший досвід роботи, оскільки передбачає можливість безкоштовного стажування. Мої колеги скептично ставляться до самої ідеї безкоштовного стажування, оскільки вважають, що за таких умов стажери не будуть мотивовані. Однак мій досвід свідчить про те, що справжню користь компанії приносять саме ті люди, які починають свою кар’єру з того, що працюють безкоштовно. До прийняття Закону, можливо, деякі компанії і хотіли використовувати працю стажерів безоплатно, однак законодавство цього не дозволяло – стажерам не тільки необхідно було щось платити; їх було складно оформлювати. Тепер законодавство – завдяки зазначеному документу – започаткувало правове регулювання у цій сфері, і стажери перебувають у певному правовому полі.

Можливість безкоштовного стажування призводить до того, що людей, які закінчують університет або ще навчаються, можна мотивувати самим досвідом, котрий потім допоможе їм працевлаштуватися. Як Ви знаєте, я працювала у Сполучених Штатах Америки, у Вашингтоні, в Інституті Міжнародного Права, де існує практика залучення найліпших випускників кращих університетів світу для безкоштовного стажування, тож я на власні очі бачила, що ця модель працює. Люди мотивувалися ідеєю і тим, які цілі були перед Інститутом. Вони вважали за честь працювати там безкоштовно. Продуктивність роботи більшості з цих стажерів була не гіршою, ніж у працівників, які одержували зарплату.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати