Підготовка висококваліфікованих кадрів для судової системи України має загальнодержавне значення і є запорукою підвищення якості здійснення правосуддя та відповідно – покращення міжнародного іміджу України. Реалізація цього завдання у форматі судової реформи в Україні потребувала заснування окремого навчального закладу, яким стала Національна школа суддів України (далі – НШСУ), утворена рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 21 грудня 2010 року. 17 січня 2011 року Президент України видав відповідний указ, яким доручив прискорити формування Національної школи суддів України на базі Академії суддів України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» НШСУ є державною установою зі спеціальним статусом, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність.
Про діяльність Школи, існуючі труднощі, здобутки та плани на майбутнє з читачами «Юридичної газети» ділиться тимчасово виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна
Наталіє Георгіївно, розкажіть, будь ласка, які основні завдання Національної школи суддів України?
Статус Національної школи суддів України визначено спеціальним документом – Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
Основними завданнями НШСУ відповідно до статті 82 вищезазначеного Закону є: організація спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді; підготовка суддів, яких призначено на посаду судді вперше; яких обрано на посаду судді безстроково; яких призначено на адміністративні посади в судах; періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації; підготовка працівників апаратів судів; здійснення науково-дослідної діяльності.
Увага Президента України Віктора Януковича привернута до діяльності Національної школи суддів України. Так, у Щорічному Посланні Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2012 році» від 03.07.2012 р. у розділі 5.2. «Забезпечення прав людини та справедливий суд» Глава держави наголосив на необхідності відкоригувати Закон України «Про судоустрій і статус суддів», наділивши повноваженнями щодо підготовки суддів лише НШСУ, а не підпорядковані виконавчій владі заклади освіти. Також, виступаючи перед новопризначеними суддями під час складання присяги, Президент України неодноразово наголошував, що саме від професіоналізму судді залежить якість правосуддя. НШСУ підтримує ці ініціативи Глави держави, адже ми впевнені, що майбутнє судової системи України – саме за чесними, добре освіченими, висококомпетентними, відповідальними суддями, які будуть служити інтересам українського народу, утверджувати права та свободи громадян.