29 березня 2021, 11:08

Сергій Сільченко: про вихід з ILF та створення Roland

Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Після 16 років партнерства в компанії ILF Сергій Сільченко оголосив про створення власної ЮК – Roland. Ми поговорили про мотиви «розлучення», підтримку колег на ринку та бачення подальшого розвитку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сергію, 16 років Ви пропрацювали в компанії ILF і тепер оголосили про створення власної фірми. Неочікуване рішення. Що Вас привело до нього?

По суті є дві причини. Перша – це різне бачення подальшого розвитку, яке було у мене та керуючого партнера. 2020 рік став серйозним випробуванням, тому залишати все так, як було раніше, як на мене, є доволі ризиковано. Звичайно, компанія пристосовувалась до нових реалій, але цей процес виявився важким і болючим. Моя практика зменшилась наполовину. Друга причина є наслідком першої. Оскільки порозуміння не вдалося досягти, іншого варіанту для себе, ніж піти, я не бачив. Крім того, я за останній місяць був змушений зайнятися свої здоров’ям, переніс дві операції. Усе склалося так, що прийняте рішення було для мене єдино можливим.

Скільки готувалися до виходу з ILF та наскільки болісним було «розлучення»? 

Від прийняття мною рішення до 26 березня пройшло півтора місяця. Про вихід я повідомив партнерів 23 лютого. За місяць передав справи, клієнтів.

Наскільки «розлучення» болюче? Не знаю, я зараз зайнятий створенням, розбудовою своєї справи. Це мене надихає і дає сили. Тож негативу я не відчуваю.

На яких умовах Ви вийшли зі складу партнерів? Чи мали партнерську угоду?

Процес ще не завершився остаточно. Тому поки не буду відповідати про подробиці. Думаю, що протягом найближчого тижня-двох все вирішиться остаточно.

Своїх клієнтів забрали з собою?

Я вже сказав, що передав іншим партнерам проекти і клієнтів. А з ким працювати – це вибір кожного. Якщо хтось захоче працювати зі мною, я з розумінням поставлюся до такої пропозиції. Відмовляти не стану.

ILF тепер для Вас конкурент?

Це навряд чи, поки не той масштаб. У подальшому – побачимо. Я маю нормальні стосунки практично з усіма в компанії. Якщо комусь щось не сподобалось у моєму рішенні, думаю, нам вистачить такту та мудрості залишити все між колишніми партнерами.

Roland. Що означає назва Вашої нової компанії?

Прочитайте «Темну вежу» Стівена Кінга і Ви дещо зрозумієте. Тільки не фільм, то жах. Стівен Кінг – мій улюблений письменник. Я багато завдяки його творчості переосмислив і навчився.

Про мене і мою компанію. У мене є мета і свій шлях. І є люди, які готові йти разом зі мною До речі, я вже маю кілька пропозицій про прийом до моєї команди від колег. Тому все буде добре.

Які практики маєте? На яких клієнтів націлена робота?

Плануємо займатися тим, що вміємо робити добре: консалтинг у господарській діяльності для малого і середнього бізнесу з реального сектора економіки. Трудове, податкове право. Господарські та адміністративні спори. Захист під час перевірок і в межах кримінального провадження в справах економічного характеру. Розвиватися будемо, дивлячись на потенціал і потреби наших клієнтів та бізнесу в цілому.

Судячи з того, що відкрили фірму разом з дружиною, чи можна сказати, що у вас сімейний бізнес?

Я дуже ціную довіру і прямоту у відносинах. Минулого року ми відсвяткували срібне весілля. Тому це не лише сімейна справа, а й справжнє партнерство.

Які плани маєте на найближчий рік?

Я маю плани на найближчі три місяці – півроку. Далі поки не заглядаю. Зараз таке життя, що планувати надовго немає сенсу. Сформувати фундамент стабільності, розширюватися хоча б удвічі. Далі життя покаже.

Я за кілька днів побачив щиру підтримку від колег з ринку, клієнтів, колишніх колег із компанії. За що і хочу дуже подякувати всім. Ми відкриті до співробітництва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати