27 грудня 2018, 12:42

«Постійне зростання — це не ілюзорна мета, а наша чітка, викладена на папері стратегія розвитку на наступний рік»

Опубліковано в №51-52 (653-654)

Віталій Бурдак
Віталій Бурдак «Pavlenko Legal Group» керуючий партнер

Чи відчуваються істотні зміни у процесі проведення судової реформи? Чого адвокати очікують від закону про адвокатуру? Чи став бізнес більш захищеним у 2018 році? Про це та багато іншого розповів у своєму інтерв’ю для «Юридичної Газети» Віталій Бурдак, партнер Pavlenko Legal Group.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


GEX_6349

— Віталію, цього року Pavlenko Legal Group відсвяткувала 10 років. На Вашу думку, в контексті розвитку юридичного бізнесу, це перемога, черговий рубіж, привід пишатися чи стимул для подальшого розвитку?

— З моменту заснування у 2008 р. компанія Pavlenko Legal Group займає провідні позиції на юридичному ринку, що регулярно підтверджується національними та міжнародними рейтингами. За 10 років незмінним залишився наш підхід до обслуговування бізнесу. Клієнтоорієнтованість, якість, гнучкість, інноваційність — всі ці риси впродовж багатьох років допомагали нам вибудовувати репутацію надійного юридичного партнера.

Сьогодні у наш 10-річний ювілей найбільшою перемогою та гордістю є лояльність і довіра наших клієнтів. Варто зауважити, що з багатьма нас поєднують ділові відносини, що переросли у дружбу. Наше свято можна назвати як завгодно: і перемогою, і рубежем, і стимулом. Головне, що разом з клієнтами ми впевнено крокуємо в майбутнє і самотужки його створюємо. Я впевнений, що попереду в нас ще не один 10-річний ювілей.

— В Україні досить давно триває судова реформа і вже мають бути перші результати. На Вашу думку, чи істотні ці зміни?

— Я вважаю, що відчути результати судової реформи одразу повною мірою неможливо. Зміни покликані зробити суди відкритими й доступними, спростити та пришвидшити судочинство. Тобто ми говоримо про тривалий та нелегкий шлях до покращення судової системи нашої держави. Адже будь-які зміни не можуть призвести до миттєвих результатів. Загалом, судова реформа, що має багаторівневу структуру і продовжується сьогодні, викликала багато позитивних зрушень. На першому етапі було прийнято нові процесуальні кодекси, які суттєво змінили судові процеси.

В арсеналі правників з’явилися нові інструменти та можливості захисту прав і законних інтересів клієнтів, а оптимізація системи судочинства забезпечила прискорений розгляд справ. Відбулося реформування судоустрою: вагомим результатом стало створення Верховного Суду, наразі триває реорганізація судів першої та апеляційної інстанції. Перезавантаження судової системи передбачає також оновлення суддівського складу — це є одним з найбільш важливих етапів реформи. Наразі основна проблема полягає в тому, що багато судів досі залишаються неукомплектованими суддями або мають суддів, повноваження яких не подовжено. Особливо гостро ця проблема стоїть в судах першої інстанції. Звісно, ми очікуємо, що після завершення судової реформи всі ці недоліки будуть усунені.

— З приводу яких проблем Ви найчастіше супроводжуєте клієнтів у суді?

— Судова практика є однією з ключових практик нашої компанії, що високо цінується клієнтами. Завдяки бездоганному знанню норм матеріального та процесуального права команда наших адвокатів забезпечує високу якість супроводження судових проектів. Починаючи від побудови стратегії захисту та закінчуючи відстоюванням інтересів клієнтів у суді, Pavlenko Legal Group виступає надійним юридичним партнером для ключових гравців ринку телекомунікацій та медіа, ритейлу, нерухомості, газового, нафтового, аграрного ринків та ін.

Значна кількість спорів, що супроводжуються нашими адвокатами, пов’язана із захистом бізнесу від злочинних посягань. Представники банківського сектору звертаються до нас за судовим супроводженням процесів, пов’язаних з поверненням проблемної заборгованості, поручительством, іпотекою, банківськими кредитами тощо. Також ми беремо участь у спорах щодо оскарження рішень державних органів, які порушують права та законні інтереси наших клієнтів.

— Як Ви можете оцінити нинішню ситуацію із захистом бізнесу? Чи покращилася вона, якщо порівнювати з минулими роками, чи навпаки? На що найбільше скаржаться клієнти?

— Скажу відверто: посягання на бізнес були, є і будуть існувати в тому чи іншому вигляді, оскільки це інструмент перерозподілу власності. Якщо говорити про сучасні тенденції, то практика захисту бізнесу є достатньо популярною на українському ринку. Останнім часом посягання на бізнес та власність здебільшого пов’язані з діями реєстраторів, тому що закон не наділяє їх повноваженнями аналізувати пакет документів на предмет легітимності. Під час проведення реєстраційної дії реєстратор перевіряє лише наявність всіх необхідних документів. Саме цим користуються недобросовісні особи, які мають злочинні наміри.

Водночас підґрунтям посягань на бізнес є симбіоз різних чинників. По-перше, це бездіяльність правоохоронних органів. По-друге, певна лібералізація законодавства, що призвела до відкриття реєстрів нерухомості, полегшення реєстраційних процедур та збільшення суб’єктного складу реєстраторів, які мають повноваження здійснювати реєстраційні дії. Цим сьогодні користуються злочинці. Законодавством передбачена пряма кримінальна відповідальність за посягання на бізнес. У правоохоронців є весь необхідний інструментарій для притягнення винних до відповідальності, проте фактично цього не відбувається. Річ у тім, що будь-яке незаконне посягання можна окремо розкласти на самостійні склади злочину, передбачені Кримінальним кодексом. Однак правоохоронці неохоче ведуть розслідування таких злочинів.

— Яких змін у законодавстві Ви найбільше очікуєте найближчим часом? До чого потрібно готуватися?

— У світлі адвокатської монополії, що є наслідком судової реформи, всі чекають на появу нового Закону про адвокатуру. Тут варто зауважити, що значна частина адвокатської спільноти має критичне ставлення до редакції законопроекту, внесеного Президентом до Верховної Ради України. Ми дуже сподіваємося, що нові правила, які регулюватимуть інститут адвокатури в Україні, будуть чесними, прогресивними, не порушуватимуть принципи незалежності й самостійності роботи адвокатів та гарантуватимуть їхні права. Інститут адвокатури в Україні має бути незалежним самостійним інститутом, покликаним захищати законні права та інтереси громадян.

— Які цілі Ви перед собою ставите на 2019 рік?

— Постійне зростання — це не ілюзорна мета, а наша чітка, викладена на папері стратегія розвитку на наступний рік. У 2019 р. ми будемо зміцнювати позиції на ринку, створювати нові продукти для наших клієнтів та стрімко підніматися сходами юридичних рейтингів. Стати більшими, кращими, сильнішими — ця мета є амбіційною, але абсолютно реальною для нашої компанії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати