Мінцифра й Український фонд стартапів запустили проєкт Sandbox для стартапів у сфері ШІ та блокчейн. Про це повідомили в Мінцифри.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У ПФУ розповіли як подати відомості про трудові відносини онлайн"
У міністерстві повідомили, що учасники зможуть отримати безоплатний аудит свого продукту, консультації та рекомендації стосовно юридичного, бізнесового й технічного компонентів.
Мета заходу — підсилити стартап-екосистему та створити сприятливе законодавство для розвитку ШІ й блокчейн в Україні, використовуючи досвід компаній-учасників проєкту.
У Мінцифри також зазначили, що учасниками Sandbox можуть стати українські компанії, які створюють продукт з технологією ШІ та блокчейн для сфер державного управління, медицини, агросектору, освіти й оборони, цифрової економіки та загальної інфраструктури — наприклад, транспорту, енергетики тощо.
«Зараз в Україні понад 2 600 стартапів — навіть під час війни екосистема розвивається. 18% з них створені після повномасштабного вторгнення. Завдяки Sandbox ми розвиватимемо AI та блокчейн як стратегічні технології для держави. У Sandbox стартапи зможуть масштабуватися, підвищувати свою інвестиційну привабливість для іноземних інвесторів та виходити на міжнародні ринки завдяки комплаєнсу із законодавством ЄС», — зазначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.
Яку допомогу надає Sandbox:
- Юридичну — експерти оцінять відповідність продукту вимогам національного та міжнародного законодавства у сфері інновацій. У фокусі — захист авторського права, відповідність європейському AI Act, захист та обробка персональних даних, права інтелектуальної власності тощо.
- Бізнесову — стартапи отримають консультації щодо своєї бізнес-моделі, а також стосовно фінансового планування, аналізу доходів та витрат тощо.
- Технічний аналіз технології — експерти протестують коректність роботи технологій ШІ та блокчейн у продуктах і дадуть рекомендації для технічного підсилення рішень.
Аудит і консультації в Sandbox надаватимуть профільні експерти із ШІ та блокчейну — бізнес-аналітики, юристи та експерти з технологій. Це фахівці з профільною освітою та великим досвідом у своїй галузі. За необхідності до команди залучатимуть вузькопрофільних експертів — фахівців з медичної, освітньої галузі, агросектору, а також представників органів державної влади.
Також у Мінцифри зазначили, що всі дані про тестування високотехнологічного продукту, включно з виявленими ризиками та деталями про технології, залишаються конфіденційними й доступними лише компанії-учаснику.
У міністерстві наголосили, що програма запускається як експериментальний проєкт і діятиме до жовтня 2026 року. Якщо результати проєкту будуть позитивними та зберігатиметься запит від компаній — Sandbox стане постійним інструментом підтримки інновацій в Україні.