В Україні важливість інтелектуальної власності очевидна далеко не для кожного. За кордоном ситуація геть інакша: інтелектуальна власність стає валютою в країнах, розвиток яких базується на знаннях. Наприклад, Китай наразі намагається до цього прийти. На сьогодні там на національному рівні опубліковано стратегію інтелектуальної власності всієї держави, в якій сказано, що ця країна має стати інноваційною. Китай подає заявки в Україну і навпаки. Створюється ринок, на якому незначні патенти не купуватимуть, і таким чином стимулюється якість патентів
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
ПРОФІЛЬ
Ім’я та прізвище: Марія Ортинська
Компанія: Патентно-юридична компанія IPStyle
Посада: директор, патентний повірений України
Ключові практики: право інтелектуальної власності
Освіта: Національний університет «Києво-Могилянська академія» (правознавство, спеціаліст); Державний інститут інтелектуальної власності (право інтелектуальної власності, магістр)
Юридичний стаж: 9 років
Попередні посади/досвід: керівник юридичного департаменту
– Пані Маріє, наскільки гострою є проблематика захисту прав інтелектуальної власності в сучасних економікоправових умовах?
– Проблематика є доволі гострою. З кожним днем вона стає все більш актуальною, і тут слід зазначити, що в кожній країні є свої особливості. Якщо ми говоримо про Україну, то на сьогодні маніпулювання патентними правами цілком можливе. Це призводить до того, що в нашій країні починає зароджуватися ринок патентних тролів. Це ті люди, які патентують звичайний корок від шампанського або певну добре відому пляшку молочної чи алкогольної продукції, зовнішній вигляд планшета або іншу продукцію. Потім вони пишуть листи-претензії або подають до суду, вносять інформацію до Митного реєстру. Це ускладнює ввезення відповідного товару на митну територію України дійсним правовласником. У добросовісних компаній постає проблема захисту інтелектуальної власності, адже досить часто патентні тролі користуються тим, що компанія цим питанням не приділяє належної уваги.