Питання побудови бізнесу притаманні всім сферам, і юридичній у тому числі. На сьогодні досить поширеним є проведення заходів, що спрямовані на підвищення ефективності діяльності підприємців, менеджерів та власників підприємств. З метою обговорення окремих питань ведення бізнесу «Юридична газета» звернулася до експерта з систематизації бізнесу та побудови сильних команд, засновника компанії «БізнесКонструктор» Кирила Куницького
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Пане Кириле, Ваші майстер-класи щодо ведення та організації бізнесу досить поширені. Як часто до Вас звертаються юристи?
Юристи доволі часто відвідують майстеркласи. У принципі, я спеціалізуюся на малому та середньому бізнесі, і моїм завданням є підвищення ефективності управління бізнесом власниками. Юристи зазвичай представляють інтереси малого та середнього бізнесу, і у зв’язку з цим їм необхідно поновлювати свої знання про тенденції ведення бізнесу.
Які питання після завершення майстер-класів здебільшого цікавлять юристів і представників бізнесу? У чому учасники Ваших заходів менше орієнтуються та прагнуть розібратись краще?
Головним завданням на таких ринках, як ринок юридичних послуг, є подолання конкурентної боротьби, оскільки у цій сфері працюють десятки тисяч компаній. Відповідно, юристу потрібно диференціюватися від конкурентів, тобто досягти такого рівня, щоб клієнт, звернувшись до нього раз, залишився обслуговуватись і надалі.
Найактуальнішими моментами для юристів є залучення та збереження клієнтів.
Якщо говорити загалом про бізнес, то питання переважно виникають щодо двох аспектів: бізнесмодель, що стосується більше певного продукту та цільового ринку, а також питання щодо його продажу і боротьби з конкуренцією. Інший блок питань розкриває безпосередньо організацію внутрішньої роботи команди.
Будьякий бізнес має два аспекти: внутрішній і зовнішній. У першому висвітлюються організаційні питання, а в другому – взаємодія із зовнішнім ринком, тобто всі питання, що виникають у менеджменту та власників бізнесу, розглядаються в одній із наведених площин.
У юридичних компаній головним чином питання стосуються зовнішніх аспектів у зв’язку з тим, що більшість юридичних компаній невеликі та не мають розгалуженої організаційної структури. Хоча, звичайно, наявні й внутрішні аспекти, що пов’язані з добором професійного персоналу тощо.
Юридичний бізнес пов’язаний з наданням послуг. Яку специфіку надання послуг варто брати до уваги самим юристам?
Насправді і надання послуг, і виробництво товарів мають на меті одне й те саме – задоволення потреби цільового клієнта. Є окремі питання, що пов’язані з організацією власне процесу надання послуги, але це індивідуальний підхід юристів. Найголовніше, що в кожного клієнта, який потребує будьяких товарів чи послуг, є певне болюче питання.