10 червня 2020, 10:00

«Ми повертаємося під бренд AGA Partners у повному складі»

Опубліковано в №11 (717)

Амінат Сулейманова
Амінат Сулейманова «AGA Partners, ЮФ» керуючй партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Наприкінці травня на ринку юридичних послуг з’явилась новина про повернення бренду AGA Partners – компанії, яка два роки тому об’єдналася з AVELLUM та працювала під її брендом. Відтепер обидві компанії продовжать роботу у форматі альянсу. «Юридична Газета» поспілкувалася з керуючим партнером AGA Partners Амінат Сулеймановою про причини «розставання», реакцію клієнтів, на чому компанія зосередить свою роботу, а також торкнулися теми розвитку ринку юридичних послуг у турбулентні часи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


2H6A4231Амінат, майже два роки тому Ваша компанія AGA Partners об’єдналася з AVELLUM. Нещодавно стало відомо про те, що AGA Partners повертається на ринок і працюватиме з AVELLUM у форматі альянсу. Що сталося? Чому прийняли таке рішення? 

- Дійсно, два роки тому компанії AGA Partners та AVELLUM об'єдналися. Йдучи на такий крок, ми ставили перед собою певні цілі та завдання. Однак не всі з них були досягнуті. До того ж відбулися значні зміни у зовнішньому середовищі (зокрема, пандемія, економічний спад). Всі ці чинники послужили для нас причинами переглянути бізнес-модель. Ми одноголосно дійшли висновку, що формат дружнього альянсу є найбільш адекватним і найкращим чином відповідає цілям та шляхам їх досягнення для кожної з команд. Варто наголосити, що в жодному випадку мова не йде про конфлікти чи непорозуміння. Сьогоднішня трансформація – виключно бізнес-рішення. Альянс – це форма співіснування, в якій обидві фірми абсолютно вільні у всіх внутрішніх і зовнішніх проявах, проте продовжують співпрацювати щодо спільних проектів. Два роки, протягом яких ми були однією фірмою, були для нас чудовим і дуже корисним досвідом. Ми раді, що він у нас є. Ми з теплотою згадуємо спільну роботу.

- Як відреагували клієнти? 

- Наші клієнти абсолютно спокійно сприйняли новину про трансформацію в альянс. Клієнтів більше цікавить якісна робота, виконана оперативно, з розумінням специфіки бізнесу та за розумною ціною. Наші внутрішні корпоративні трансформації не здійснюють на них жодного впливу. Їм важливіше, щоб партнер, що керує проектом, завжди був на зв'язку.

- Ви повертаєте бренд AGA Partners на ринок разом з людьми та практиками, з якими працювали до об’єднання?

- Так, ми повертаємося під бренд AGA Partners у повному складі. Вся наша команда залишається з нами. Ми дуже раді констатувати, що лояльність у нас неймовірно висока. Ми завжди приділяли цьому максимум уваги. Особисто для мене команда завжди була і буде пріоритетом №1 за будь-яких обставин. Ми зберегли й розвинули всі свої практики. До того ж ми повернулися в той же офіс на Антоновича, в якому працювали з 2015 р. Наш лофт з картинами, килимами та смачним чаєм знову готовий приймати гостей.

- На ринку є вже кілька прикладів «розлучень» юридичних фірм через деякий час після об’єднання. Як Ви вважаєте, це нова тенденція «антиконсолідації» на ринку чи кожен випадок індивідуальний? 

- Я думаю, що це абсолютно природний процес. Ми живемо в динамічному світі та відповідаємо викликам кожного дня. Будь-яка історія має початок і кінець.

- На чому зосередить роботу AGA Partners: практики, послуги, клієнти? 

- Ми повертаємося до концепції арбітражного бутика з єдиною додатковою практикою – сімейне право/приватні клієнти. Ми розвиваємося і постійно збільшуємо свій клієнтський портфель. Найближчим часом плануємо найняти ще кількох людей, оскільки потік роботи у нас незмінно зростає. Ми декларуємо своє лідерство у сфері права міжнародної торгівлі товарами та арбітражами в цій галузі. Окрім того, у нас значний портфель арбітражів, непов'язаних з торгівлею. Також ми розвиваємо напрямок спортивного арбітражу. Арбітраж, арбітраж і ще раз арбітраж, а також сімейне право. Нічим іншим поки що не хочемо займатися.

Що зміниться у Вашій роботі у порівнянні з періодом до об’єднання?

- Мені складно сказати, що зміниться. Зараз мені здається, що нічого не зміниться. Всі процеси в нашій компанії були побудовані, ми почуваємося комфортно і щасливо в нашій системі координат.

- Чи плануєте проводити ребрендинг?

- Ні, нам подобається наше ім'я. AGA Partners компанія з давньою та славною історією. В цьому році фірмі виповниться 15 років. Це значна дата! Репутація як у партнерів, так і у бренду бездоганна. Ми пишаємося своєю ідентичністю та любимо назву. Хоча фірмовий стиль, віжуал, можливо, злегка оновимо.

- На Вашу думку, як загалом можна охарактеризувати стан ринку юридичних послуг. Криза – це ближче до проблем та викликів чи все ж таки до можливостей? 

- Мені здається, що сьогоднішня ситуація – це стрес-тест і перевірка на міцність. Період, коли кожен намагається захистити найважливіше та усвідомити, що саме є важливим. Будь-яке випробування, яке ти пережив, на краще. Ми станемо досвідченішими, сильнішими, стійкішими та чіткіше зрозуміємо, що в нашому бізнесі для нас найважливіше. Звичайно, це скоріше можливості, ніж проблеми.

- Чи посилилася останнім часом тенденція more for less з боку клієнтів (отримувати більше, витрачаючи менше). Якщо так, то чи можна з цим якось боротися?

- Ми такого не помітили. Деякі клієнти, чесно демонструючи труднощі у своєму бізнесі, просять знижку. Звичайно, по-партнерському буде її зробити. Ми з нашими клієнтами разом вже протягом багатьох років, наші відносини й довіра – безперечний пріоритет. Однак, як не дивно, такі знижки у нас майже не просять. Дуже приємно констатувати, що впевненість в нас та усвідомлення цінності нашого внеску в бізнес клієнтів є таким, що як тільки настала турбулентність, насамперед, вони прийшли до нас за порадою. До того ж прийшли ті, хто відкладав звернення до останнього моменту. Більшість клієнтів готові не торгуючись платити за швидку й компетентну бізнес-пораду, адекватну викликам сьогодення. Їм важливо розуміти, що ми не дистанціюємося від їх проблем, а разом з ними приймаємо рішення, не уникаючи відповідальності.

- Які плани Ви маєте на найближчий рік? 

- Плани, як завжди, грандіозні. Як я вже сказала, ми плануємо наймати людей (зокрема, приріст трьох осіб протягом року). Ми продовжуємо розвивати свої історичні практики та впевнено дивимося в майбутнє.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати