29 грудня 2016, 12:07

"Ми не втратили жодного клієнта", - Д. Гадомський

Опубліковано в №52 (550)

Діма Гадомський
Діма Гадомський «Axon Partners» CEO
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Кінець року… Час підбивати підсумки, аналізувати пройдений шлях, радіти позитивним моментам та зробити висновки з негативних. Яким цей рік був для юридичного бізнесу? Відповіді його представників можна об’єднати під одним девізом: «2016 – рік різноманітності».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однозначно відповісти на питання, яким шляхом рухався юридичний бізнес нашої країни за останній рік, складно. З одного боку, з вітчизняного ринку пішло кілька міжнародних компаній, не побачивши сенсу у продовженні своєї роботи через спад ділової активності в країні. З іншого боку, вони надали карт-бланш для вітчизняних юрфірм, які скористалися цією ситуацією на свою користь.

Поява нових гравців на ринку свідчить про те, що кризові явища в країні не настільки всеосяжні. Проте нові гравці повинні вести свій бізнес по-новому: в аспекті мислення, підходів до роботи, позиціонування себе на ринку. Як наслідок, спостерігається нестримна конкуренція, що змушує досвідчених гравців ринку поглянути на свою BD-cтратегію іншими очима – «освіжити» погляд.

У часи, коли клієнт не хоче «переплачувати» юридичному раднику, а намагається вирішити правові питання силами власного юридичного департаменту, юридичні фірми мають «переобладнати» свою роботу, виходячи саме з потреб клієнтів. Останні з кожним днем стають більш прискіпливими до вибору потенційного юридичного радника та більш вимогливими до наявного. Консультація – це прекрасно. Однак сьогодні, з шаленим темпом розвитку технологій, якщо добре постаратися, то можна самостійно знайти будь-яку необхідну інформацію. Клієнт потребує щось більше – готовий комплекс заходів для вирішення його проблеми, робота на результат. Тим юридичним фірмам, які вміють дати клієнту те, що йому потрібно, завжди буде місце у висококонкурентному океані юридичних послуг.

В цілому, представники юридичного бізнесу оцінюють 2016 р. як більш позитивний, у порівнянні з попереднім. Спостерігається навіть деяке зростання бізнес-активності. Залишаються оптимістичними прогнози юристів стосовно перспективи на майбутній рік. Однак для цього і держава (в особі законодавця), і суспільство, і бізнес повинні докласти чималих зусиль.

У будь-якому випадку всі зміни є природними та завжди приводять до кращого. Юридичний бізнес із нетерпінням чекає наступного року, який має бути достатньо перспективним. Побачимо, що принесе нам наступний етап судової реформи – зміни у процесуальному законодавстві, новий закон про адвокатуру та виключне право адвоката на представництво інтересів клієнтів у судах. Також цікаво, як запрацюють створені «з чистого листа» найвпливовіші гілки суддівської влади. Сподіваємося, що у 2017 р. прийде до свого логічного та вдалого завершення податкова реформа, а також реформа фінансової системи. За словами представників юридичного бізнесу, якісні реформи сприятимуть залученню в економіку інвестицій, відкриють нашу країну для бізнесу та, як наслідок, матимуть позитивний вплив на роботу юридичних компаній.

Тож вступаємо у 2017 р. з позитивним настроєм, оптимістичними очікуваннями, вірою у правильність обраного шляху розвитку! Бажаємо у новому році найголовнішого – миру нашій країні!

gadomsky_01

- На Вашу думку, яким був рік, що минає для українського юридичного бізнесу?

- Зазвичай, на українському юридичному ринку нічого цікавого та екстраординарного не трапляється. Цей рік був просто ще одним звичайним роком. З'явилась купа нових невеликих юридичних компаній. Кілька великих і середніх компаній випали з рейтингів. Власне, нічого нового.

- Яким був для Вашої компанії?

- Для нас цей рік був першим. Приємно, що не останнім. Рівно 9 місяців тому ми створили найдивнішу юридичну компанію України, заодно познайомивши юридичний ринок з Agile та холакратією. Трохи пізніше ми виявили, що працювати без втрати якості та швидкості можна усього 4 дні на тиждень. Ще пізніше ми зробили всі фінанси компанії доступними нашим юристам. Це могло б виглядати як «валяння дурня», якби все це не було серйозно. Серйозно, але не нудно. Кілька місяців тому ми отримали в клієнти першу публічну компанію з NYSE. Наш підхід до управління проектами потрапив у дві номінації Leadership Award у Лондоні. Наш колектив збільшився з 8 до 17 осіб. До того ж ми серед лідерів рейтингів у ІТ-праві. Отже, для нас рік був хорошим. 

- Назвіть три головні події/досягнення 2016 року, що сталися з Вашою юрфірмою?

- Ми не втратили жодної людини, ми не втратили жодного клієнта. Це може виглядати досягненням з дуже сильною натяжкою. Проте це все ж таки досягнення. Протягом року я мільйон разів пояснював партнерам інших юридичних компаній, поважним людям, що за відсутності ієрархії теж можна керувати компанією та зберегти трирівневе управління якістю. Звичайно, у нас самих не було такої впевненості, оскільки прикладів пласких структур консалтингу немає. Однак пласка структура витримала та навіть дозволила вирости вдвічі. Люди отримали свободу, а клієнти продовжують отримувати якість.

Ще одне досягнення – це люди, яких нам вдалося об'єднати навколо Freakolawyering Weekends. Ви не уявляєте, як цікаво сперечатися про легалізацію вбивств на замовлення, розумних контрактів, тіньової фінансової системи, платної черги за безкоштовними квитками тощо з людьми, які мають власну думку та вміють її обґрунтувати. 

Чого очікуєте від 2017 року?

- Ми очікуємо, що якийсь львівський коворкінг стане для нас не менш гостинним, ніж київський. До того ж вже у лютому. В лютому ми очікуємо в себе на борту іноземних юристів. А в березні ще четверо наших юристів стануть власниками часток в Axon Partners. Про плани після березня не розповідатиму, тому що будете сміятися.

 - Новорічне побажання колегам

- Бажаю вам залишатися самими собою, не зважаючи на те, що очікує від вас оточення!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати