15 січня 2013, 14:56

Ми маємо декриміналізувати низку статей чинного ККУ

Необхідно чітко відмежувати зловживання у випадках, коли йдеться про політичну діяльність, від кримінально караних діянь

Опубліковано в №01-02 (343-344)

Микола Оніщук
Микола Оніщук Кандидат юридичних наук, Президент Інституту правової політики, член Конституційної асамблеї

Вади мажоритарної виборчої системи, що проявилися в порушеннях під час виборів 2012 року, призвели до негативних висновків міжнародних спостерігачів. Використання адміністративного ресурсу, тотальний підкуп виборців та інші зловживання, зокрема, спотворення результатів виборів як таких, яке відбулося саме в мажоритарних округах, вкотре продемонструвало недоліки існуючої в Україні виборчої системи, з огляду на минулорічні вибори.

Фоторепортаж

Фотопортрет, інтерв’ю із Миколою Оніщуком

Як відомо, Центральна виборча комісія прийняла рішення про неможливість встановлення результатів виборів у п’яти виборчих округах, незважаючи на те, що Закон України «Про Центральну виборчу комісію» та Закон України «Про вибори народних депутатів України» не містять такого способу дій, як неможливість встановлення результатів виборів. При цьому ч. 2. ст. 19 Конституції України говорить про те, що органи державної влади та посадові особи зобов’язані діяти виключно не тільки у межах повноважень, а й у спосіб, визначений Конституцією і законами України. Такого способу дій Центральної виборчої комісії, як прийняття рішення про неможливість встановлення результатів виборів, закон не містить. Чи призведе очевидна недосконалість змішаної виборчої системи до переходу до системи виборів за відкритими регіональними партійними списками? Із цим питанням «Юридична газета» звернулася до кандидата юридичних наук, екс-міністра юстиції Миколи Оніщука.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Миколо Васильовичу, як Ви оцінюєте результати виборів 2012 року? Які висновки можна зробити на основі помилок, що були допущені під час їх проведення?

Варто звернути увагу на те, що за їх результатами у Верховній Раді України сформовано дві нові фракції: партії «Удар» та «Свобода», що змінило представницький склад і політичну структуру в цілому. Очевидно, що це вплине в майбутньому на політичний ландшафт у країні. І не тільки на розподіл впливу між політичними силами, а й на майбутній політичний процес загалом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати