25 березня 2019, 14:55

«Любов до усього, що я роблю, і до людей, які мені дорогі, допомагає знаходити правильний баланс»

Опубліковано в №12-13 (666-667)

Ольга Просянюк
Ольга Просянюк «AVER LEX» керуюча партнерка
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

«Тільки вперед!» — девіз у роботі та в житті керуючого партнера AVER LEX Ольги Просянюк. Натхненниками цієї «місії» для неї є сім'я та команда, що також стала сім'єю. Про лідерство, страхи, щастя та помилки Ольги Просянюк читайте в нашому інтерв'ю


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ольга Просянюк

— Чи прагнете Ви до подальшого кар'єрного зростання. Якщо так, то який це може бути шлях? Керуючий партнер — вершина кар'єри?

— Один з основних принципів моєї діяльності та моєї команди: «Тільки вперед!». Для нас він має два значення. По‑перше, постійно рухатися до бажаного результату, якими б не були бар'єри. Зробити зупинку можна у двох випадках: для обдумування та прийняття важливого рішення на довгострокову перспективу, а також коли потрібно почати діяти в іншому напрямку. По‑друге, не зупинятися на досягнутому, а робити нові відкриття та досягати нових перемог. Можливо, хтось запитає, чому це так важливо і чи варто постійно бути у такому стані? Для мене перемога — це показник якості моєї діяльності. Проте не менш значущим є процес її досягнення, коли відкриваєш свої нові перспективи, вдосконалюєш себе, осучаснюєшся та можеш впливати на різні процеси.

Я мріяла стати керуючим партнером. Я мріяла стати керівником компанії, яка є лідером у своєму сегменті. Моє сьогоднішнє бачення особистого розвитку та досягнень не є вершиною кар'єри. Навіть на посаді керуючого партнера є можливості кар'єрного росту. Я пишаюся своєю командою, яка досі може дивувати мене своїм професіоналізмом. Завдяки цьому я бачу широкі горизонти для себе у посиленні та розширені наших сильних сторін. Я розумію, на які проекти у нас вистачить сил і натхнення. Я знаю, як розвиватися в цьому напрямку. Відверто кажучи, досягнення статусу керуючого партнера — це одна зі сходинок на шляху до вершини кар'єри!

— Які риси є важливими для жінки-лідера?

— Існує безліч думок щодо характеристик лідера. Для себе я виділяю три основні риси, які є важливими для будь-якого візіонера. Насамперед, лідер повинен постійно займатися саморозвитком та розвитком своєї діяльності. Для мене поняття «немає меж досконалості» означає постійно знаходити нові варіанти досягнення бажаного результату з найменшими затратами ресурсів. Основна діяльність лідера спрямована на формування стратегії, яка буде сучасною та дієвою у довгостроковій перспективі. Для цього лідер має розуміти всі тонкощі своєї справи та фактично власноруч перевіряти на практиці дієвість механізмів реалізації стратегії.

Останнє визначає наступну рису лідера — вміння надихати та навчати. На мою думку, жінки є особливими накопичувачами інформації, тому що можуть отримувати її як із зовнішніх джерел, так і знаходити розуміння завдяки інтуїції. Справжній лідер завжди буде ділитися отриманою інформацією та надихатиме своїми вчинками команду. При цьому лідер має ще одне завдання — знаходити та «вирощувати» нових лідерів. Мені вже пощастило перевірити в собі ці навички (до того ж дуже успішно). Два роки тому наш партнерський склад розширився партнером, який пройшов шлях з помічника адвоката за дуже короткий термін. Це стало можливим завдяки створенню певних умов, за яких були всі можливості себе проявити. Я щаслива, що наш партнер тоді не втратив свого шансу.

Звичайно, лідер є голосом. Він має вміти правильно доносити необхідні меседжі, враховуючи особливості різної аудиторії та відкриваючи перед собою всі двері. Цього року я отримала новий досвід, який вчергове підтвердив ще один мій принцип: «Немає нічого неможливого». Я ініціювала підготовку звіту про порушення професійних прав адвокатів за період з 2016 р. до початку 2018 р. Коли ми планували заходи для його презентації, засідання депутатів Європарламенту чи засідання ООН тоді здавалися майже недосяжними. Однак мене це ніколи не зупиняло! Нашій команді вдалося голосно розповісти іноземним колегам з Європарламенту, ООН, ОБСЄ, держаних органів та правозахисних організацій США про цю проблему української адвокатури. Вони були шоковані, а деякі чули про це вперше. Зараз ми продовжуємо нашу співпрацю з метою сприяння безперешкодній діяльності адвокатів в Україні.

— Який стиль керівництва Ви обираєте?

— Я називаю це «стиль відкритих дверей». По‑перше, це бути відкритими до змін та постійного вдосконалення. Це турбота про діяльність компанії, напрямки її руху та способи досягнення бажаних результатів. По‑друге, це бути відкритим до команди та клієнтів. Це формує відносини максимальної довіри, бажання бути корисними один одному та мати розуміння необхідності тих чи інших рішень. Займаючись одночасно обома напрямками, досягаються найвищі результати: задоволеність клієнтів, інтереси яких захищені, висококласна команда, яка працює над амбітними кейсами, а також власники бізнесу, які досягають поставлених бізнес-цілей без «зайвих» перепон.

При цьому одним з елементів мого стилю є здоровий перфекціонізм. Я вимоглива до себе і до команди, що дозволяє нам не просто рухатися, а стрімко розвиватися зі значним прискоренням. За 5 років нам вже вдалося виконати зафіксований на папері 10‑річний план розвитку бізнесу. Окрім того, для мене дуже важливо підходити до усього в житті з позиції любові: у професії, в родині, у партнерстві, у клієнтських взаєминах. Саме любов до усього, що я роблю, і до людей, які мені дорогі, допомагає знаходити правильний баланс.

— З якими страхами в роботі Ви зіштовхуєтеся?

— Я отримала важливу пораду щодо страхів, якою із задоволенням ділюся: «Зі своїми страхами потрібно потоваришувати». За іронією долі, свій найбільший страх я відчула і пережила саме завдяки своїй роботі. Це ситуація зі спробою фізичного впливу на мою сім'ю у зв'язку зі здійсненням професійної діяльності. Моя сім'я двічі зіштовхнулася із замахом на життя: був здійснений постріл, але куля не влучила, оскільки моя дитина зреагувала на щось біля нас і повернула мене в інший бік, а також був вибух автомобіля біля нашого дому в момент виходу з під'їзду. Якщо чесно, всі інші страхи, які раніше у мене були або які я чула від колег (втрата клієнтів, бізнесу тощо), після тих ситуацій більше не сприймаються. Однак це відкрило в мені нові сили, розуміння своїх можливостей та посилення принципу «тільки вперед»!

— Як часто Вам доводиться приймати «важкі» рішення, відключаючи емоції?

— Коли є довгострокова стратегія розвитку, завжди має бути присутнім розуміння, що може настати момент, коли від чогось потрібно буде відмовитися для досягнення цих довгострокових цілей. Я не можу назвати важкими для себе такі бізнес-рішення, але вони потребують більше енергії.

При цьому лідер не може бути беземоційним, але його основне завдання — керувати емоціями, які приносять користь справі. Наприклад, для мене дуже непростим є рішення про подальший шлях когось з команди не в межах нашої компанії. Проте жодного разу така розмова не завершувалась негативними емоціями та зіпсованими відносинами. Завжди такий діалог завершується взаєморозумінням.

Також непростим є рішення про зупинення за власною ініціативою співпраці з клієнтом. Особливо, якщо захищаєш не лише інтереси клієнта, але й процес загалом від постійних процесуальних порушень. Проте коли клієнт не дослухається і шкодить своїми діями стратегії захисту, то таке рішення про відмову має значення.

— Можете згадати кілька прикладів, коли навчилися чогось корисного завдяки власним помилкам?

— Можу назвати приклад негативного досвіду, від якого я отримала найкращий бізнес-урок. Це негативний досвід партнерства, коли нам, на жаль, не вдалося знайти компроміс у підходах до роботи. Це підштовхнуло нас з Віталієм Сердюком створити своє адвокатське об'єднання. Тоді я точно відчула, що не потрібно боятися відстоювати та впроваджувати свої принципи й стратегію, навіть якщо необхідно буде все починати з нуля. Одним з наслідків цього рішення було впровадження поняття «свої люди» — це партнери та співробітники, які знаходяться на «одній хвилі». Саме це ми максимально відтворили в AVER LEX.

— Як Ви ставитеся до негативу в інформаційному просторі навколо Вас?

— Для себе ми виділяємо два види негативу: хайповий і конструктивний. Хайповий негатив переважно стихійний, до нього важко застосувати якийсь алгоритм. Зазвичай, для того щоб його загасити, достатньо однієї дії у потрібний момент. Конструктивний негатив більш цікавий, оскільки це нові можливості донести необхідну інформацію у правильному форматі, інколи навіть незвичному. При цьому ми вдосконалюємо ті моменти, які можуть стати критичними, та часто знаходимо цікаві для себе рішення.

— Дайте поради для жінок, які розвивають свою кар'єру.

— Головна порада — будьте наполегливими, не втрачайте шанси, вмійте розгледіти можливості там, де інші бачать перешкоди, та постійно дійте.

— Ви вважаєте себе щасливою людиною?

— Так, вважаю! Я мама двох джентльменів та великої сім'ї AVER LEX. Доля подарувала мені особливу людину — надійного партнера у житті та в бізнесі. Я надихаюся тим, чим займаюся, і постійно роблю для себе нові відкриття. Я впевнено рухаюся вперед!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати