11 січня 2019, 15:49

«Головним критерієм професійного успіху для мене є довіра клієнтів та партнерів»

Опубліковано в Вибір клієнта: ТОП-100 найкращих юристів України

Олександр Кифак
Олександр Кифак «АНК, ЮФ» керуючий партнер ЮФ «АНК», адвокат

18312 – Олександре Миколайовичу, вітаємо Вас з тим, що Ви потрапили до рейтингу «ТОП-100 кращих юристів України», а також були визнані одним з провідних юристів одразу в трьох практиках: «Державно-приватне партнерство», «Інвестиції» та «Морське право». Чи стали для Вас несподіванкою результати дослідження?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


– Дякую за вітання! Враховуючи, що я займаюся юридичною практикою з 1991 р., тобто вже 27 років, потрапляння до рейтингів вже давно відійшло на другий план, адже головним критерієм мого професійного успіху є довіра клієнтів та партнерів. Водночас результати дослідження, яке Ви проводите вже не перший рік, надають можливість ознайомитися з сучасним станом ринку юридичних послуг та найкращими фахівцями в тій чи іншій практиці.

Приємною несподіванкою для мене стало потрапляння до цьогорічного рейтингу одразу 3-х адвокатів ЮФ «АНК». Окрім мене, Ваше видання відзначило Артема Волкова («Морське право») та Дмитра Колодяжного («Будівництво та нерухомість»). Що стосується практик, в яких я був відзначений, – це відповідає моїй щоденній роботі та проектам, в яких ми консультуємо клієнтів.

Наприклад, Закон про державно-приватне партнерство набрав чинності наприкінці 2010 р., але на повну силу він так і не запрацював. Аналогічна ситуація склалася із Законом про концесії, який існує вже 20 років, але Україна, на жаль, не може похвалитися успішними концесіями, які давно працюють в ЄС та США. Тому ми як експерти допомагаємо владі вдосконалити законодавство таким чином, щоб механізми PPP (англ. «public private partnership») запрацювали на повну силу.

Щодо практики інвестицій варто відзначити, що більше ніж половина проектів, які стосуються портової інфраструктури та логістики, а також сегменту HORECA, реалізуються за участю іноземних інвесторів, які спочатку ретельно вивчають місцеве законодавство та бізнес-клімат і лише потім розпочинають бізнес.

Нарешті, морське право вже давно стало для АНК однією з провідних практик фірми. Я вважаю це зайвим доказом довіри наших клієнтів, бізнес яких пов’язаний з шиппінгом, морським страхуванням та експедируванням вантажів.

– Добігає кінця 2018 рік. Наскільки, за Вашими спостереженнями, змінився бізнес-клімат в Україні, якщо порівнювати з минулим роком?

– Як відомо, в рейтингу «Doing Business», який щороку публікує Всесвітній банк, Україна цього року піднялася на 71 сходинку серед 190 країн, опинившись між Киргизстаном (70 місце) та Грецією (72 місце). На перший погляд, начебто, непогано. Однак, якщо уважніше вивчити цей рейтинг, то можна побачити, що покращення Всесвітній банк відзначив у питанні захисту міноритарних акціонерів (думаю, це пов’язано з ухваленням Законів про ТОВ, ТДВ та АО), отриманні дозволів на будівництво, міжнародній торгівлі та реєстрації власності (результат розширення повноважень нотаріусів щодо реєстрації власності та вдосконалення роботи електронних реєстрів). Водночас у таких показниках як система оподаткування, реєстрація бізнесу, доступ до електроенергії та кредитів показники України погіршилися. До того ж серед країн пострадянського простору справи гірші, ніж в Україні, лише в Узбекистані й Таджикистані, які посіли 76 та 126 місця відповідно. При цьому Грузія (6-те місце), Литва (14-те), Естонія (16-те місце), Латвія (19-те) та Росія (31-ше місце) значно випереджають Україну. Тож нам є над чим попрацювати у найближчі роки.

– Як сьогодні клієнти обирають зовнішніх юридичних радників? Які зміни Ви спостерігаєте?

– За моїми спостереженнями, сьогодні клієнти стали надзвичайно вибагливими та прискіпливими у процесі вибору зовнішніх юристів. Набула поширення практика, коли одного клієнта «ведуть» кілька юридичних фірм. Вже давно ніхто не платить гонорари за «звичайні» консультації з тих чи інших питань законодавства (це робота інхаусів). Від зовнішніх юристів чекають цікавих ідей, нестандартних рішень та креативного підходу до вирішення складних юридичних завдань.

Коли мова заходить про юридичний супровід судового спору, клієнти все частіше ставлять питання про відшкодування витрат на правову допомогу. Сьогодні, з огляду на адвокатську монополію, це можуть запропонувати далеко не всі учасники ринку. ЮФ «АНК» заздалегідь підготувалася до «адвокатської монополії», тому сьогодні в нашій команді 17 адвокатів та 2 адвокатських об’єднання, які працюють під брендом «АНК». Варто відзначити, що у 2018 р. ми виграли кілька судових спорів (включаючи справу у Верховному Суді), в яких суд компенсував клієнтам витрати на правову допомогу.

– Як Ви проводите вільний час та підтримуєте «work-life balance»?

– Я люблю подорожувати, адже, відвідуючи нові країни, ти завжди відкриваєш для себе щось нове: історію, людей, їхні традиції та життєвий лад. Окрім того, під час подорожей ти даєш відпочити своїй голові, можеш залишитися наодинці з природою та власними думками, просто подихати повітрям, що вкрай необхідно для людей нашої професії. Також я займаюся фізичною культурою (щоденні пробіжки біля моря) та намагаюся вести здоровий спосіб життя. Якщо людина здорова фізично та духовно, то це допоможе їй досягти успіху в будь-якій сфері життя (юриспруденція не є винятком).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати