Інтерв’ю Анни Монахової, бізнес-партнерки VBpartners, про шлях професійного зростання, пошук формули work-life balance, як підтримати себе під час війни. Щиро про юридичний бізнес, стресостійкість, корпоративну культуру і жіноче лідерство в професії.
— Анно, розкажіть, будь ласка, про свій кар’єрний шлях. Як все починалося?
— Після закінчення університету я мріяла про кар’єру в галузі B2C. Проте низка перших співбесід привели мене в консалтинг, у міжнародну юридичну компанію, де я занурилася у сферу продажів і стала досить успішною в ній. Завдяки цьому цікавому досвіду я прокачала комунікативні навички та адаптивність до побажань клієнта.
Щодня проводила десятки зустрічей і переговорів із керівниками компаній з різних індустрій. Важливо було знайти підхід до кожного, завоювати довіру, якісно презентувати послугу. Саме в той період я зрозуміла важливість client care та високого стандарту продукту, який пропонуєш.
Продажі та маркетинг у консалтингу доволі щільно пов’язані. Після чотирьох років активних продажів на українському та західному ринках все ж таки вирішила сфокусувати свою увагу більше на витоках просування. Раніше відділ маркетингу надавав мені готові юридичні продукти, які я пропонувала клієнтам. Але мені хотілося розробляти їх, бути причетною до креативу й аналітики.
Вже зараз у мене за плечима 16 успішних років у сфері професійних послуг і консалтингу. До команди VBpartners я приєдналася 10 років тому. Розпочала кар’єру з позиції PR&marketing менеджерки. За 2,5 роки очолила BD-напрям. Була дотична до реформування компанії в юридичний бутик з акцентом на двох ключових практиках — White-Collar Crime та Dispute Resolution. Тоді бутиковість стала нашою відповіддю на зростаючу конкуренцію.
— Який напрям ви очолюватимете зараз?
— У новому статусі Business Partner планую й далі розвивати бренд VB, піклуватися про професійне та особистісне зростання членів команди, вдосконалювати внутрішні бізнес-процеси.
— Чи були випадки, коли вам доводилося балансувати між професійними та особистими цілями?
— Напевно, як і кожна з нас, я в пошуку ідеальної формули work-life balance.
Швидкий темп роботи фірми, нові цілі й виклики, відкриття нових практик і розширення команди завжди відображалися на особистому завантаженні. А після народження донечки декілька додаткових годин у добі критично не вистачає.
Але постійна робота над особистою ефективністю допомагає економити час і бути більш продуктивною. Це було нелегко, мені допомогли підтримка та менторинг від партнерів-засновників фірми. Також дуже корисними були освітні ініціативи від топових бізнес-тренерів із розвитку навичок тайм-менеджменту, делегування, особистої ефективності. Такі навчання дають змогу глибше зрозуміти себе й свої цілі, розвинути навичку краще справлятися з професійними та особистими викликами чи кризами.
— Що можете порадити?
— Я зрозуміла, що неможливо бути ідеальною в усьому. Потрібно вчитися делегувати. Важливо знаходити час для себе, відпочивати та відновлювати сили. Я вірю, що завдяки саморозвитку, правильному плануванню та підтримці близьких можна знайти гармонію між кар’єрою та особистим життям.
— Де шукати мотивацію? Як тримаєте баланс та відновлюєте сили? Що вас зараз надихає?
— Війна назавжди змінила наше життя, сенси, пріоритети та ставлення до багатьох речей. Щоб зберегти стійкість та продовжувати працювати, потрібно дбати про себе.
Юридичний бізнес — це сфера тиску. Стрес тут надзвичайно високий. І витримати його можна лише за умови постійного розвитку, організованості та володіння певними soft-skills. Такі якості — це не лише про мистецтво презентації чи ведення переговорів. Це ще й про вміння відновлюватися, тримати себе в ресурсному стані.
Необхідно працювати над своєю емоційною стійкістю, бо це те, що допомагає впоратися з будь-якими викликами в житті та періодами турбулентності. Мені в цьому допомагають мої близькі. Їхня любов та підтримка — це те, що дає мені сили. А спорт допомагає скинути напругу та зарядитися енергією.
Також мене надихають мої колеги. Вони дійсно талановиті та цілеспрямовані люди. Їхня активна професійна позиція та життєві цінності підштовхують рухатися вперед.
Моя мотивація — це робочий процес. Я вірю, що, попри всі виклики, ми зможемо зберегти стійкість, будемо продовжувати працювати та наближати перемогу. Я вдячна VBpartners за те, що компанія змогла розкрити мій потенціал. Рада, що в нас команда однодумців, де панує атмосфера підтримки та взаємодопомоги.
— Чи ділите ви професію на жіночу та чоловічу, враховуючи, що кримінальна практика в уявленні більшості ринку — це чоловіча професія?
— Часи, коли жінок не приймали до юридичних вузів, давно минули. Але чи легко жінці в сучасному світі повністю опанувати професію юристки та конкурувати з чоловіками? Моя відповідь буде ближче до «ні».
Статистика показує, що співвідношення жінок і чоловіків в українських юридичних фірмах приблизно однакове, але жінок серед партнерів/керуючих партнерів значно менше. Дотримання diversity, як і раніше, залишається одним із найголовніших викликів для українського сьогодення.
У нашій White-Collar Crime команді ми прагнемо дійти до балансу, де кожен має рівні можливості, незалежно від статі.
Світ змінюється, стереотипи стираються. У VB при підборі cпеціалістів ми ніколи не робили свій вибір на основі гендера. Бо інтелект, логіка, комунікативність, працелюбність і всебічність — ті якості, що властиві як чоловікам, так і жінкам.
У наших кандидатах ми також цінуємо глибокі знання з теорії права, вміння швидко орієнтуватися в законодавстві та судовій практиці, прагнення до успіху та постійне бажання самовдосконалення. А фінансове заохочення працівників формується незалежно від статі, адже цінується насамперед професіоналізм.
Доведено, що і чоловіки, і жінки можуть бути однаково успішними керівниками та продуктивними співробітниками. Немає поняття конкуренції між лідером-чоловіком і лідером-жінкою. Є конкуренція між ефективним лідером і неефективним.
Я як жінка можу сказати, що юриспруденція — це складна, але цікава сфера. Я не юристка за фахом, тому стикалася з певними труднощами, але завдяки своїй наполегливості, знанням і підтримці команди я змогла досягти успіху. Вірю, що у жінок є абсолютно всі шанси стати успішними юристками. Головне не здаватися, постійно самовдосконалюватися та слідувати за своїми мріями!
— Як ви розв’язуєте конфлікти, враховуючи гендерні аспекти?
— Розв’язання конфліктів — одна з моїх сильних компетенцій.
Я впевнена, що на конструктивний діалог не впливають гендерні аспекти, особливо у VB. У нашій команді ми намагаємося не допускати їх виникнення, адже попередження — кращий засіб вирішення. Якщо конфлікт все ж таки виникає, ми прагнемо до його конструктивного розв’язання. Ми визнаємо свої помилки незалежно від посади, виправляємо їх і не повторюємо в майбутньому.
Наша команда будує відносини на основі взаємодопомоги та правильних вчинків. Ми завжди говоримо правду один одному, клієнтам, щиро пояснюючи свої дії та рішення. Критика у VB — це один із елементів корпоративної культури, який допомагає нам рости. Критикується проблема, а не людина.
У нас запроваджені правила нетоксичного спілкування, які допомагають уникнути конфліктів, вигоряння співробітників, неприємних ситуацій, щоб зберегти шанобливу та продуктивну атмосферу в офісі.
— Що б ви побажали нашим талановитим дівчатам на шляху кар’єрного зростання? Дайте, будь ласка, кілька порад жінкам на початку кар’єри.
— Дівчата мають більше вірити в себе, поважати й довіряти собі. Варто дати собі свободу бути собою. Не дозволяйте сумнівам стримувати вас. Сміливо беріться за нові завдання та можливості. Не бійтеся виходити із зони комфорту.
Ви талановиті, здібні та заслуговуєте на успіх!
Останні коментарі
Yuliia55
13 березня 2024 р., 11:43