07 березня 2017, 18:15

«Головна риса, яку необхідно зберегти від дії професійної деформації, – це людяність»

Опубліковано в №10-11 (560-561)

Наталія Лиса
Наталія Лиса директор із зовнішніх, корпоративних та юридичних питань (General Secretary) Данон – Східна Європа

Про кар’єрні сходинки, імунітет до кризових ситуацій, відпочинок та відкриття власного бізнесу «Юридичній Газеті» розповіла Директор із зовнішніх, корпоративних та юридичних питань «Данон» в Україні Наталя Лиса.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Лысая

- Пані Наталю, розкажіть, що для Вас ближче: повністю віддавати себе роботі, яку добре знаєш, чи захоплюватися новими ідеями та можливостями, де результат не завжди гарантовано?

 - Для мене важливо почуватися злагоджено та жити повним життям. Як для фізичного здоров’я важливо повноцінно та збалансовано харчуватися, давати організму всі необхідні вітаміни, мікроелементи, уникати жорстких дієт, так само і для духовного балансу не варто заходити у крайнощі, виснажувати себе, а натомість – поступово наповнювати життя новими відкриттями. Так, пробувати щось нове та змінювати загальноприйняті підходи ризиковано, але потрібно робити щось по-іншому, створювати щось нове, що до цього не існувало. Цим мене надихає культура компанії, в якій я працюю. Відкрита лідерська культура «Данон» заохочує підприємницький підхід до роботи: створювати, приймати рішення, ризикувати, помилятися та вигравати. Все це робиться не лише заради заробітку чи загальних фінансових результатів. Тут я будую кар’єру зі змістом: я є частиною команди, що реалізовує глобальний маніфест «Данону» – створювати здорове майбутнє для наших споживачів.

- За роки роботи у цій сфері, можливо, виробилися якісь риси характеру, які в цілому Вам не притаманні, але допомагають в юридичній кар’єрі?

- Традиційні очікування від людини, яка працює в юридичній сфері, – це компетентність, системність, уважність до деталей, логічне мислення та високий рівень інтелекту. Проте моє бачення дещо інше. Крім стандартних вимог, у собі та у своїй команді я постійно розвиваю інноваційність мислення, відкритість до нових можливостей, самосвідомість, жагу до перемоги та вміння надихати людей, що нас оточують. Всі ці риси допомагають не просто бути експертом у своїй сфері, але й робити бізнес більш успішним. З часом стала помічати за собою певний прагматизм чи навіть скепсис, такий собі імунітет до кризових ситуацій. Це дуже допомагає зберігати спокій, оцінювати ризики та швидко приймати потрібні рішення. Однак, напевне, головна риса, яку необхідно зберегти від дії професійної деформації, – це людяність. Зрештою, будь-який бізнес, будь-які послуги надаються людиною і для людини.

- Суспільство багато очікує від жінки. Не кожній вдається віднайти квінтесенцію між успішною кар’єрою, відповідальністю за сім’ю та особистим життям. Багато чим доводиться жертвувати на благо кар’єри?

Я вважаю, що шлях пожертви – не найкращий як для жінки, так і для чоловіка. Світ змінюється, сьогодні вже є інклюзивні компанії, які не дискримінують жінок за статевою ознакою. Мені пощастило працювати в одній з таких. Хоча, на жаль, в українському юридичному бізнесі гендерна картина далеко не з найкращих. Наприклад, з дослідження «Розвиток юридичних талантів» (legaltalents.report) бачимо, що лише 15% з партнерів юридичних фірм – жінки, а 85% – чоловіки. Я в жодному випадку не стверджую, що має бути 50/50, але можливості повинні бути рівними. Натомість офіційна статистика говорить, що жінки в Україні заробляють на 35% менше, ніж чоловіки. Однак я оптимістка! Я переконана, що дуже скоро все зміниться на краще, що власники юридичних компаній почнуть бачити бізнес-можливості у розмаїтті. Виграють ті, хто першими скористаються такими можливостями. На мою думку, особлива місія та відповідальність сучасної жінки – бути успішною та щасливою в усьому, що вона любить, нічим при цьому не жертвуючи, надихати інших жінок рухатися вперед, ламати стереотипи та упередження, не сходити з дистанції.

Звичайно, життя невпинно підкидає нові виклики, часом буває дуже складно. Ні професійні досягнення, ні особисті здобутки просто так не трапляються на нашому шляху, тут надзвичайно важливу роль відіграє підтримка рідних і близьких людей. Мені з цим безмежно пощастило, адже вдома мені пробачають помилки та певні дисбаланси, розділяють зі мною як успіхи, так і невдачі, залишають час та місце прислухатися до себе. Зі свого боку, я намагаюся робити так само. В цьому для мене і є гармонія сімейного життя.

Можливо, для когось вийти на роботу через кілька місяців після народження дитини – це жертва. Для мене це можливість. Я вірю, що і дітям, і коханій людині не настільки важлива кількість часу, що з ними проводиться, як важлива його якість. Краще, коли жінка успішна й щаслива, ніж втомлена, розчарована та сердита.

- Зважаючи на багаторічний досвід роботи та професіоналізм, чи не задумувалися Ви про власний бізнес?

- Звичайно, замислювалася. Я обов’язково зроблю цей вирішальний крок щойно буду готова. Зараз я досі не знаю, якою саме повинна бути моя власна справа. Навряд чи рішення буде прийнято на користь юридичного бізнесу. Виявилося, що для життя та щастя мені не так багато потрібно, тому мій проект не обов’язково буде про гроші. Заради лише грошей я не готова йти на жертви. Я мрію хоча б трохи змінювати світ на краще. Зараз у «Данон» мені це вдається завдяки нашій спільній місії, завдяки команді ентузіастів.

- Чи бачите для себе альтернативу нинішньому заняттю? Якби випав шанс зайнятися чимось іншим, що б це було?

- У короткій чи середньостроковій перспективі я не хочу зовсім залишати юридичну сферу, хоча, звичайно, маю прагнення до свого подальшого розвитку. В межах кар’єри в «Данон» у мене є унікальна можливість будувати експертизу в інших галузях бізнесу, не залишаючи юридичний напрямок. Минулого року я очолила новостворену галузь із зовнішніх, корпоративних та юридичних питань. Для мене це новий та цікавий виклик і можливість відкриття нових горизонтів.

- Скільки часу Ви дозволяєте собі витратити на відпочинок? Яким він має бути, щоб Ви з новими силами та натхненням повернулися до роботи?

- Цікаве питання. Насправді, я так і не знайшла правильного для себе балансу між роботою та відпочинком, тому вирішила просто не розділяти ці поняття. Я можу відпочити на роботі, а можу втомитися від перебування на пляжі. Я керуюся правилом: отримувати максимальне задоволення від усього, чим доводиться займатися. У мене доволі гнучкий графік, тому я встигаю кілька разів на тиждень побігати перед роботою, затриматися ввечері в офісі, якщо це потрібно, а також ніколи не пропускати свято в дитячому садочку свого сина. Для мене не проблема попрацювати вдома на вихідних. Це краще, ніж пропустити тренування в робочий день. Мій відпочинок складається з численних речей. Лише на цей рік у планах пробігти тисячу кілометрів, навчитися жонглювати, прочитати книги зі списку, який постійно оновлюється (те саме з фільмами), поїхати з сім’єю та друзями відпочивати на море, а потім вирушити з дітьми у велотур по Україні, прослухати певні лекції, взяти участь у семінарах, куштувати нові страви й дегустувати нове вино, піднятися зі старшим сином на Говерлу, а молодшого навчити плавати. Це далеко не повний перелік справ. І як після цього всього не хотіти на роботу?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати