13 січня 2020, 12:35

Формула успіху – якісна взаємодія з клієнтами

Опубліковано в Вибір клієнта 2019. Топ-100 найкращих юристів України

Сергій Хільченко
Сергій Хільченко керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Цезар»

– Сергію, які практики АО «Цезар» є основними?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


– Цезар – фірма-бутик із судового представництва, банківського та фінансового права, захисту бізнесу.

– Які тенденції наразі спостерігаються у цих практиках?

– У практиці судового представництва кількість запитів клієнтів стабільно залишається високою. В країні триває судова реформа. За рейтингом Doing Business 2019, індекс якості системи судочинства підвищився, якщо порівнювати з минулим роком, завдяки прийняттю процесуальних кодексів. Наразі нова влада внесла законопроект №1008, яким планується зменшити кількість суддів Верховного Суду.

З позитивного – це деякі кроки оновленого Верховного Суду в питаннях формування практики, діджиталізація окремих процесуальних напрямків, поступове відновлення довіри до правосуддя. На жаль, залишається судова тяганина та низький відсоток виконання судових рішень. Вважаємо, що саме практика судового представництва найближчими роками буде основним джерелом генерації доходу багатьох гравців ринку.

Також є позитивні зрушення у практиці захисту бізнесу. Наприклад, нещодавно Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет заявив про те, що бізнес завдяки електронним реєстрам зможе оперативно дізнаватися про «несанкціоновані» зміни у статутних документах. Рейдерство – це серйозна проблема. Зазвичай рейдери одночасно діють у кількох напрямках та завдають удару зненацька. Тож у випадку з рейдерством профілактика може бути більш ефективною, ніж лікування. Ми готові бити на упередження, адже завжди пропонуємо нашим клієнтам провести аналіз на предмет потенційного захоплення бізнесу.

Також у бізнесу є можливість подавати скарги в Антирейдерську комісію в електронній формі через iGov, процедура максимально спрощена. Вже з осені в Україні планують запустити проект, який дозволяє бізнесу захищатися від рейдерства, використовуючи для цього ЕЦП. У сфері банківського та фінансового права є постійний попит як від фінансових установ у спорах з регулятором, так і від приватних клієнтів щодо реструктуризації.

– Чи є у Ваших планах посилення наявних, можливо, відкриття нових практик?

– Над посиленням наявних практик кожен партнер працює постійно і наполегливо. Цей процес можна порівняти з тренуванням у професійному спорті. Якщо ти не прокачуєш свої soft skills, то відкат буде неминучим, а падіння іноді буває достатньо болючим. Між партнерами існує здорова конкуренція у перегонах за лідерством практик. До речі, потрапляння у рейтинг лідерів практик із судового представництва та захисту бізнесу нас не тільки приємно здивувало, але й мотивує на подальші успіхи та досягнення.

Щодо відкриття нової практики, то до цього питання потрібно підходити виважено та комплексно. Це достатній попит з боку клієнта, завантаженість практики відповідною кількістю часів, наявність сильної команди професіоналів. Вже протягом тривалого часу ми надаємо захист клієнтам під час кримінального переслідування. Тож із зацікавленістю розмірковуємо над питанням побудови сильної кримінальної практики.

– Ви себе позиціонуєте як бутикова фірма. Чи замислюєтеся про зміну формату?

– Наша команда на юридичному ринку розвиває свій бренд як бутикова фірма. Бутиковість фірми не залежить від її розміру, акцент виключно на спеціалізації. Правило АО «Цезар» – якщо клієнт звертається з питанням у сфері, в якій ми не практикуємо, завжди порадимо йому колег з відповідних спеціалізацій. Ми співпрацюємо з великою кількістю наших партнерів по всій країні, а також отримуємо від них рекомендації та відповідні кейси з наших практик. Це правило працює на 100%, ми в цьому неодноразово переконувалися. Наразі для нашої команди юридичний бутик є найбільш ефективним форматом, оскільки дозволяє надавати клієнтам якісну експертизу.

– Як розподілена зона відповідальності між партнерами?

– Моє основне завдання як керуючого партнера – визначати стратегію та вектор розвитку компанії, забезпечувати максимальне підключення практик для обслуговування всіх клієнтів. Окрім того, я очолюю практику захисту бізнесу. Мої партнери керують практиками судового представництва, захисту від кримінального переслідування, банківського та фінансового права. Партнери у своїх практиках персонально долучаються до визначення та формування позиції у проектах, що зміцнює лояльність клієнта до бренду загалом. Основний принцип побудови команди – під окремий кейс з розподілом обов’язків та відповідальності.

– Що важче, знайти чи утримати клієнта?

– Необхідний баланс стратегії залучення нових клієнтів та стратегії утримання. Як відомо, залучення нових клієнтів коштує у п’ять разів дорожче, ніж утримання. Сьогодні на ринку юридичних послуг висока конкуренція, де клієнт є головним регулятором. Вже замало надавати лише якісні правничі послуги. Наразі, залучаючи нових клієнтів, наша команда працює над тим, щоб зробити їх лояльними до нашого бренду. Надавати їм унікальність та цінність. Ми контактуємо зі своїми клієнтами на постійній основі, навіть якщо нічого суттєвого не відбувається. Важливо, щоб тема, щодо якої ми зв’язуємося з клієнтом, була для нього актуальною. Клієнти цінують отримання актуальної для них або їхнього бізнесу інформації. Кожен член нашої команди дотримується філософії: надаючи якісні юридичні послуги, зробити для клієнта взаємодію з нами максимально комфортною та швидкою.

Якщо клієнт звернувся до нас і ми прийняли рішення з ним співпрацювати, то команда буде викладатися максимально. Індикатор роботи АО «Цезар» – позитивний фідбек від клієнта. Якщо клієнт задоволений нашою експертизою, то це найкраща оцінка нашої роботи. Ми чітко розуміємо суть відомого висловлювання, що репутація будується роками, а втрачається за одну мить.

– Чи маєте Ви професійні табу?

– По-перше, в кейсах щодо захисту бізнесу ми завжди на «білій» стороні. Ми ніколи не працюємо на боці рейдерів, тому на початку роботи з клієнтом експертно підходимо до з’ясування його проблеми, визначаємо для себе реальну мету. По-друге, якщо над кейсом вже працювали наші колеги, то ми ніколи їх не критикуємо та не даємо оцінку роботі колег.

– Етика та юридичний бізнес – їм по дорозі?

– Важливою складовою будь-якого бізнесу є етичні правила його ведення. Юридичний бізнес – не виняток. Правила етичної поведінки повинні застосовуватися на всіх етапах відносин з клієнтом, всередині колективу, з колегами під час професійного спілкування, у питаннях конкуренції, в соціальних мережах та загалом у суспільстві. Питання репутації та професійної етики взаємопов’язані й нероздільні. Побудувати міцну та позитивну репутацію як окремого партнера/юриста, так і юридичної фірми неможливо без відповідності високим стандартам професійної етики й культури. Тому гравцям юридичного бізнесу необхідно приділяти увагу цьому питанню. Ми ставимо перед собою високі професійні та етичні стандарти. Вважаємо це неодмінною складовою зміцнення репутації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати