03 вересня 2020, 14:23

Звільнення інвесторів від оподаткування: Рада прийняла за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону №3761 "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ прийняла за основу законопроект про Бюро економічної безпеки".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроект розроблено з метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів.

Зокрема, законопроектом передбачається:

- звільнення (до 1 січня 2035 року) від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту (пп. 15 п. 4 р. XXI МКУ). Перелік та обсяги таких товарів із визначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджуються Кабінетом Міністрів України разом із укладенням спеціального інвестиційного договору;

- звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств підприємства – інвестори зі значними інвестиціями протягом п'яти послідовних років з дати подання заяви але не раніше дати подання такої заяви та дати введення в експлуатацію об'єкта, побудованого (щодо якого здійснено реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) в рамках реалізації інвестиційного проекту;

- встановлюється, що (до 1 січня 2035 року) органи місцевого самоврядування можуть за землю за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, що використовуються в рамках реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями відповідно встановлювати ставки земельного податку та орендну плату за землі державної та комунальної власності в розмірі меншому, ніж розмір земельного податку, встановленого рішенням відповідного органу місцевого самоврядування для певної категорії земель, що сплачується на відповідній території; звільняти від сплати земельного податку.

Також зазначається, що під час підготовки законопроекту до другого читання пропонується урахувати наступні пропозицій:

- визначити конкретного суб’єкта, до якого буде застосовуватися звільнення з податку на додану вартість;

- редакційно уточнити питання стосовно трансфертного ціноутворення (виокремити у якості самостійного об’єкта оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями – прибуток у розмірі невідповідності ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю);

- уточнити умови отримання пільги у вигляді звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств в частині об’єктів інвестування (чи може обладнання виступати самостійним та достатнім об’єктом інвестування для отримання відповідної податкової пільги).

Нагадаємо, Рада підтримала зміни до держбюджету щодо відновлення доріг та мостів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати