03 вересня 2020, 12:18

ВРУ прийняла за основу законопроект про Бюро економічної безпеки

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 3087-д "Про Бюро економічної безпеки".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла постанову про зміни до плану проведення четвертої сесії".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що законопроект розроблено з метою ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічних безпеки України з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до їх підслідності.

Проект закону визначає мету, принципи, правові та організаційні засади створення та діяльності Бюро економічної безпеки України як правоохоронного органу, на який покладається виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігання їх вчиненню у майбутньому.

Зокрема проектом визначаються завдання та повноваження Бюро економічної безпеки України, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов'язки та відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, основи його співпраці з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав та міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами та закладаються основи правоохоронної діяльності, керованої аналітикою.

Також Верховна Рада доручила Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики доопрацювати зазначений законопроект відповідно до частини 1 статті 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" щодо внесення змін до тексту проекту Закону про Бюро економічної безпеки України (реєстр. № 3087д) про закріплення за Кабінетом Міністрів України повноважень щодо утворення та підпорядкування Бюро економічної безпеки України.

Зміни до Кримінального процесуального кодексу України профільним Комітетом винесено в окремий законопроект.

Нагадаємо, Рада внесла зміни до законодавства щодо передачі корпоративних прав в управління.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати