13 липня 2020, 10:00

Зниження витрат як вихід із кризи для аудиторської фірми: алгоритм дій

Палата аудиторів і бухгалтерів України

В умовах кризи скорочення витрат - один з найдієвіших інструментів, яким компанія може скористатися для стабілізації фінансового становища. Чи варто аудиторським фірмам вдаватися до такого кроку, і як це зробити?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СІМА надала рекомендації уряду Великобританії щодо відновлення економіки після пандемії".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, для зниження витрат в умовах кризи потрібно посилити процедури їх авторизації, мотивувати персонал на зниження і скорочення другорядних видатків, не пов’язаних з основною діяльністю компанії.

Неодмінним також є аналіз можливостей передачі на аутсорсинг дорогих процесів. Слід оцінити, які з них вигідно здійснювати штатним працівникам самостійно, а які дешевше віддати підрядним організаціям і в такий спосіб зекономити кошти для здійснення інших витрат.

Як зазначаэться, криза - час для посилення контролю за всіма видами витрат. Зокрема, слід розробити бонусні схеми для персоналу компанії й мотивувати його на зниження витрат. За основу може бути прийнято схему, за якої частина зекономлених коштів виплачується співробітнику. Необхідно також переглянути організаційну структуру щодо усунення зайвих рівнів управління.

Також не варто стрімко підвищувати вартість послуг, мотивуючи це складним економічним становищем у країні. Це може відлякати клієнтів. Можна трохи підняти ціни і запропонувати споживачам послуг різні бонуси та знижки. Прибутковість будь-якого бізнесу багато в чому залежить від клієнтів. Якщо ви будете дбати про їхні інтереси, компанія успішно функціонуватиме навіть у важких фінансових умовах. Пропонуйте своїм клієнтам приємні знижки або недорогі подарунки. Завдяки цьому ваше становище почне стабілізуватися.

При цьому доречними для виходу з кризи є заходи, спрямовані на оптимізацію та автоматизацію бізнес-процесів, що дасть змогу істотно знизити витрати на провадження діяльності.

Нагадаємо, банк міжнародних розрахунків обрав Нацбанк Англії для впровадження банківських технологій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати