12 лютого 2025, 10:41

Олександр Банчук: Створення Адміністративного суду є невід’ємним елементом верховенства права

Пресслужба Мін'юсту

Питання створення Адміністративного суду в Україні на заміну ліквідованому Окружному адміністративному суду міста Києва (ОАСК) є критично важливим. Діяльність цього суду має стати визначальною у забезпеченні можливості громадян і представників бізнесу оскаржувати рішення влади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд підтвердив обґрунтованість підозри ДБР у держзраді чинному судді Господарського суду Києва"

Про це розповів заступник Міністерки юстиції Олександр Банчук в інтерв’ю РБК-Україна, повідомляє пресслужба Мін'юсту.

За його словами, це дозволить Україні виконати свої міжнародні зобов’язання перед ЄС та МВФ щодо реформування судової системи.

"Адміністративний суд є одним з невід’ємних елементів принципу верховенства права", — підкреслив заступник Міністерки юстиції.

Олександр Банчук зазначив, що участь міжнародних експертів у створенні нового адміністративного суду України відповідає рекомендаціям Венеційської комісії та стандартам Ради Європи. Вона матиме тимчасовий характер, враховуючи, що наша держава знаходиться на етапі розбудови судової системи.

У цьому напрямі Міністерство юстиції активно співпрацює з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ та Європейською Комісією. Їх участь у відборі суддів є ключовим механізмом для забезпечення якості та прозорості процесу.

"Дуже важливо, що визначальне рішення у цих процесах залишатиметься за органами державної влади – Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та Президентом України. В країнах молодої демократії, якою є Україна, ми повинні передбачити додаткові гарантії", — зазначив заступник Міністерки юстиції.

Така модель забезпечить баланс між залученням міжнародної експертизи для якісного відбору суддів та збереженням ключових повноважень за національними органами влади у процесі створення нового суду.

Наразі в першому читанні ухвалений законопроєкт, що передбачає створення двох судів без участі міжнародних партнерів. Однак Мін’юст розраховує на врахування урядових поправок під час доопрацювання документа. Вони передбачають участь міжнародних експертів у відборі суддів, що має забезпечити прозорість процесу та реалізацію адміністративного судочинства у відповідності до європейських стандартів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати