18 липня 2020, 12:17

Зміни до закону про БПД відкриють нові можливості для розвитку системи, - Валерія Коломієць

Прес-служба Мін'юсту

Зміни до закону про безоплатну правову допомогу відкриють нові можливості для розвитку системи безоплатної правової допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "При Мін’юсті створено галузеву робочу групу з питань розвитку системи судочинства та юстиції".

Про це зазначає прес-служба Мін'юсту.

Зазначається, що в обговоренні проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання" взяли участь представники Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги, вітчизняні та міжнародні експерти.

Зокрема, зміни торкнуться організації надання безоплатної первинної правової допомоги, вдосконалення порядку подання, розгляду звернень про надання БПД,  конкретизації переліку суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу та визначення кола питань, за якими такі суб’єкти матимуть право звертатися за такою допомогою.

"Для нас важливо впроваджувати сервіси, які здатні допомогти якнайшвидше будь-якій людині, з будь-яких питань, з будь-якої точки отримати правову допомогу. Цифровізацію сервісів безоплатної правової допомоги ми будемо розпочинати через автоматизацію доступу до БПД", – зазначила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Так, законопроектом пропонується запровадити механізм оцінювання якості надання безоплатної вторинної правової допомоги з використанням інструменту рецензування ("peer review" комісіями незалежного оцінювання.

"Надзвичайно важлива віха в історії розвитку системи безоплатної правової допомоги – оцінювання якості правової допомоги. Система "peer review" уже працює всередині системи. Але досить довго ми не могли запустити механізм, який дає змогу оцінювати якість правової допомоги адвокатів. Колеги з інших країн будуть допомагати впроваджувати "peer review"", – повідомила Валерія Коломієць.

Нагадаємо, відтепер можна завантажити е-копії документів кінцевих бенефіціарів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати