30 березня 2020, 18:53

Завищені ціни на медичні маски: АМКУ відкрив справу

Київське обласне територіальне відділення АМКУ відкрило справу проти виробників, постачальників та аптечних мереж Києва і області через значне подорожчання медичних масок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В’їзди і виїзди з Києва не закриті, а контролюються, - Кличко".

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

За його словами, з початку березня до відділення надходять численні звернення від громадян щодо значного підвищення, зокрема роздрібними мережами аптечних закладів м. Києва, цін на маски медичні одноразові. Станом на кінець березня 2020 р. ціна на маски медичні одноразові у роздрібних мережах аптечних закладів Києва та області починається від 24-30 грн/шт.

"Іще до виявлення в Україні перших хворих на COVID-19 в аптеках столиці почали зникати маски медичні одноразові, а потім й інші різновиди масок. З оголошенням карантину цей товар зник з полиць взагалі, або ж продавався за цінами, які більше ніж у 10 разів перевищували ціни на початку березня.

Такий "стрибок" цін у всіх мережах містить ознаки антиконкурентних узгоджених дій, а конкретніше - схожих дій на ринку товару, які призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції без об’єктивних для цього причин", - зазначив пан Хмельницький.

Компанії, щодо яких сьогодні розпочато справу (перелік може бути змінений, або доповнений):

- ТОВ "Аптека низьких цін ТМ", ТОВ "Аптека низьких цін плюс", ТОВ "Столичний медичний альянс", ТОВ "Віталюкс", ТОВ "Аптекарь", ТОВ "Сіріус-95", ТОВ "Геліантус", ТОВ "Аптечне об’єднання "Біокон"" , КП "Фармація", ТОВ "Аптека низьких цін К", ТОВ "Аптека №1 Трансфарм", ТОВ "Благодія", ТОВ "Лекфарм", ТОВ "Аптека АНЦ", ТОВ "Аптека НЦ», ТОВ "Рецепти життя", ТОВ "Цитрус-фарм", ТОВ "Альго-Фарм";

- постачальники/виробниками, масок медичних одноразових, для вищевказаних підприємств у м. Києві та Київській області: ТОВ "Фірма "Технокомплекс"", ТОВ "Калина медична виробнича компанія", ТОВ "Стиролоптфармторг", ТОВ "ТД "Кампус котон клаб"", ТОВ "Вік-А", СП "Оптіма-Фарм, ЛТД".

Так, у випадку встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органами Антимонопольного комітету можуть бути накладені штрафи в розмірі до 10% доходу компанії за попередній рік.

"Просимо громадян, які стали свідками таких дій аптечних мереж, надавати інформацію до Київського обласного територіального відділення АМКУ за адресою kv@amcu.gov.ua, або телефоном: (044) 248-08-92", - наголосив Олексій Хмельницький.

Нагадаємо, комітети ВРУ проводитимуть засідання онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати