05 липня 2024, 13:28

Затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року

Пресслужба Мінекономіки

В Україні затвердили Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Доходи збільшились на 22 %: висновок Рахункової палати щодо виконання Держбюджету-2024 у І кварталі"

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"Необхідність ухвалення фінансових рішень в умовах невизначеності та швидких змін, сучасні складні фінансові продукти, стрімкий прогрес цифровізації фінансового ринку, зростання випадків шахрайства обумовлюють необхідність об'єднання зусиль багатьох сторін та розбудови екосистеми фінансової грамотності в Україні. Це дасть змогу не лише підвищити рівень фінансової грамотності, а й поглибити фінансову інклюзію населення України. Системна й злагоджена робота сприятиме посиленню фінансової стійкості українців, набуттю навичок ефективного управління особистими, родинними фінансами та фінансами бізнесу за будь-яких умов", - наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Зазначається, що втілення Стратегії забезпечить масштабування заходів з підвищення фінансової обізнаності та охоплення ними різноманітних цільових груп. Якщо в попередні роки у фокусі уваги були діти та молодь – українці з найнижчим рівнем фінансової грамотності, то під час реалізації нової Стратегії фінансової грамотності додатковий акцент робитиметься на роботі з підприємцями й дорослим населенням, зокрема з ветеранами, внутрішньо переміщеними особами та людьми старшого віку.

Реалізація Стратегії здійснюватиметься за п’ятьма стратегічними цілями:

  • Якісна базова фінансова освіта
  • Відповідальне фінансове життя
  • Фінансово обізнані підприємці
  • Просунута цифрова фінансова грамотність
  • Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності

"В частині підвищення фінансової обізнаності підприємців одним із першочергових завдань є розроблення рамки фінансових компетентностей підприємців України. Також заплановані заходи зі зростання обізнаності підприємців-початківців та представників малого бізнесу про фінансові послуги та про інструменти ринків капіталу, обачне використання яких сприятиме розвитку бізнесу", - зазначили у Мінекономіки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати