08 липня 2024, 11:54

«Міжнародний кримінальний суд видав шість ордерів на арешт. Це не кінець» – генеральний прокурор України

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Напередодні  генеральний прокурор України Андрій Костін разом з міністром закордонних справ Королівства Нідерландів Каспаром Вельдкампом оглянули Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор, який торік у липні був пошкоджений внаслідок російської ракетної атаки. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Обоє при спілкування з пресою говорили про відновлення справедливості. 

«Це потрібно зробити для людей тут, в Україні. Це потрібно зробити для Європи та світу. Дуже важливо, щоб переслідування за воєнні злочини відбувалося на основі чітких доказів», – наголосив Каспар Вельдкамп. Він, як член нового уряду Нідерландів, розповів, що його країна виділить 2 мільйони євро на проведення криміналістичних досліджень та ідентифікації тіл. «Для нас важливо допомагати в дуже практичний спосіб. Ми плануємо передати Україні криміналістичну лабораторію, щоб ближче до лінії фронту у вас були судово-експертні можливості забезпечити справедливість для родин усіх українців, чиї тіла повертають із фронту», сказав він. 

Зі свого боку Андрій Костін зауважив, що нідерландське місто Гаага Україна сприймає як столицю міжнародної юстиції. Він сказав:

– Розташований в Гаазі Міжнародний кримінальний суд видав 6 ордерів на арешт організаторів злочинних наказів у війні росії проти України. Повірте мені, це ще не кінець.

Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією російською федерації проти України, як перший елемент міжнародного компенсаційного механізму також працює в Гаазі. 

Там, у Гаазі, рік тому запрацював  Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії рф проти України. 16 прокурорів з 6-ти країн вибудовують справу для майбутнього Спеціального трибуналу. Україна вперше з часів Нюрнберзького трибуналу  намагатиметься притягнути до  відповідальності на міжнародному рівні тих, хто розпочав агресивну війну.  

Нагадаємо також про спільний досвід України та Нідерландів щодо кримінального переслідування винних у катастрофі літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17, коли загинули 298 осіб. 17 липня – 10 річниця трагедії в небі над Донецькою областю, яка знову таки була спровокована російською збройною агресією. 

Окружний суд Гааги в листопаді 2022 року визнав, що росія контролювала так звану «ДНР» під час збиття лайнера MH17 та заочно засудив до довічного ув’язнення Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка за їхню роль у збитті малайзійського «Боїнга». Суд постановив, що вони повинні виплатити родичам загиблих понад 16 млн євро компенсацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати