17 листопада 2021, 12:19

Запуск БЕБ: депутати внесли зміни до адміністративного та кримінального законодавства

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Скасування наказу про склад Ради громадського контролю при БЕБ: ОАСК відкрив провадження"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законом встановлено такі положення:

У Кодексі про адміністративні порушення:

- визначається відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами;

- передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до Бюро економічної безпеки України.

У Кримінальному кодексі вводиться відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість, як окремий вид кримінального правопорушення, розслідування якого віднесено до компетенції Бюро економічної безпеки України. Закон також збільшує штраф за ухилення від сплати податків, зборів, платежів до 85-119 тис. грн.

У Кримінальному процесуальному кодексі:

- визначена основна та додаткова підслідність Бюро економічної безпеки України;

- внесені необхідні зміни щодо виключення такого суб’єкта кримінального провадження як «орган, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства» та введення нового суб’єкта - Бюро економічної безпеки України.

- закріплені повноваження для здійснення оперативними підрозділами Бюро економічної безпеки України негласних слідчих (розшукових) дій, а також внесені інші зміни задля належного досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро економічної безпеки України.

- запроваджена відповідальність за невиконання ухвали слідчого судді.

Досудове розслідування кримінальних правопорушень, відомості щодо яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань до набрання чинності цим Законом та які перебувають у провадженні Національного антикорупційного бюро України станом на день набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати детективи Національного антикорупційного бюро України відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Проєкт Закону зареєстровано за №3959-1.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати