З 27 березня заборону на імпорт кормів з Польщі до України знято. Заборону було введено листом Головного державного ветеринарного інспектора України №602-113-18/2481 від 15 лютого 2019 р.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє
Читайте також: "Електронний реєстр листків непрацездатності має запрацювати з осені, - ЄБА".
Для розуміння ситуації, у зв’язку із зареєстрованим у Республіці Польща випадком захворюванням на губчастоподібну енцефалопатію великої рогатої худоби, з 15 лютого експорт продукції для худоби, в тому числі кормів, було заборонено. Однак, випадок цього захворювання був одиничним та атиповим.
Згідно з Кодексом здоров’я наземних тварин (схваленого Генеральною сесією МЕБ у травні 2018 р.), а типові випадки енцефалопатії не беруться до уваги при визначенні офіційного статусу ризику країни. Тому зазначений випадок не мав впливу на офіційний статус ризику Польщі.
До того ж на сайті Всесвітньої організації охорони тварин, Республіка Польща була визначена країною із незначним ризиком щодо даного захворювання. Ця ж інформація була підтверджена і у звіті від Головного ветеринарного лікаря Республіки Польща.
Проте дана заборона в Україні діяла. Вона була встановлена Головним державним ветеринарним інспектором України.
"Серед компаній-членів Асоціації, наприклад, були представники бізнесу – імпортери кормів для непродуктивних тварин, які, власне, потрапили під заборону, навіть незважаючи на те, що компанії мали Міжнародний ветеринарний сертифікат, виданий уповноваженим лікарем. А цей сертифікат гарантує якість та безпечність продукції. Проте бізнес був позбавлений можливість здійснювати імпорт", - наголосила координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації Оксана Жаркова.
Станом на зараз рішення Головного державного ветеринарного інспектора України про заборону відмінено. Бізнес вітає дане рішення та дякує Держпродспоживслужбі за підтримку та вирішення даного питання.
Нагадаємо, ЄБА висловила занепокоєння щодо запровадження порядку електронного адміністрування реалізації спирту.