Електронний реєстр листків непрацездатності має запрацювати восени 2019 р. На його створення бізнес очікує вже багато років. Наразі Порядок організації ведення такого реєстру очікує на затвердження Кабінетом Міністрів України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.
Читайте також: "ЄБА висловила занепокоєння щодо запровадження порядку електронного адміністрування реалізації спирту".
У Реєстрі буде інтегровано дані від трьох структур - Фонду соціального страхування, МОЗ та Пенсійного фонду. Він допоможе оптимізувати діяльність всіх учасників процесу - роботодавця, лікаря і пацієнта, а також побороти корупційну складову - видачу фіктивних довідок.
За оцінками експертів, понад 7 млн паперових лікарняних видають в Україні щороку. Якщо хоча б 10% видається з порушеннями, можна тільки уявити, яких втрат несе бізнес та держава в цілому.
«Не секрет, що зараз фіктивну довідку про хворобу можна купити в Інтернеті за 200 грн із доставкою, із усіма необхідними печатками. Це є частиною більш широкого кола проблем, однак запуск електронного реєстру листків непрацездатності має істотно зменшити випадки маніпуляцій. Адже наявність фіктивної довідки про хворобу створює зайвий тягар для роботодавців у вигляді нарахування виплат працівнику і адміністративної роботи. Тож ключове завдання - зробити цей процес максимально діджиталізованим», - наголосив керівник департаменту з представництва компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації Ігор Гоцик.
Ключовими та важливими новаціями стане відмінена обов’язкової паперової форми лікарняного. У роботодавця буде персональний кабінет в системі - для обліку та відслідковування статусу лікарняних працівників. Тому у будь-який момент можна буде зайти та в онлайн-режимі перевірити по номеру лікарняного, коли його було відкрито, на який період тощо.
В даному Реєстрі планується два окремих блоки - щодо непрацездатності та щодо медичних висновків (де буде оцифрована інформація з медичних книжок), що допоможе розділити функціонал між лікарями та соціальними службами. Іншими словами, медичну та фінансову складову. Крім того, в планах розробити єдину форму для медичних довідок.
Читайте також: "Відсутність опублікованого Тимчасового реєстру є порушенням законодавства".
"Запровадження такого реєстру є одним з кроків, спрямованих на покращення надання звітності до органів державної влади. Він сприятиме мінімізації паперової роботи - усуне необхідність подання в паперовому вигляді листків непрацездатності до Фонду соціального страхування, як це є зараз. Водночас зменшить строк опрацювання такої звітності, що наразі може займати 2-4 тижні, та сприятиме оптимізації витрат компанії, адже документ буде значно важче підробити.
Статус створення такого Реєстру бізнес-спільнота обговорила з представниками МОЗ минулого тижня. Сподіваємось, він змінить підхід до видачі листків непрацездатності. Крім того, спростить співпрацю роботодавців та органів державної влади - зробить її більш сучасною, як це існує в багатьох європейських країнах", - зазначили у ЄБА.