Фізична особа - власник нерухомості має право на зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у його власності для:
- квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 м2;
- житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 м2;
- різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) — на 180 м2.
Читайте також: "Часткове заповнення декларації про доходи: новий сервіс від ДФС".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як зазначається, відповідне зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік) згідно з пп. 266.4.1 ст. 266 ПКУ. При цьому пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до:
- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пп. 266.4.1 ст. 266 ПКУ;
- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Таким чином, у випадку якщо фізична особа є власником квартири площею (наприклад) 310 м2, вона не може скористатися пільгою, оскільки площа квартири перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (60 м2 × 5 = 300 м2).
За повідомленням Вісника ДФСУ.