19 листопада 2020, 12:05

За надумані підстави для затримання активіста ЄСПЛ покарав державу на 12,8 тис євро

Справа «Удальцов проти Росії»

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Несправедливість судового рішення може образити засуджених аж до вжиття таких крайніх заходів як звернення до ЄСПЛ. У такому випадку навіть за незначне, але несправедливе, покарання особи державі доведеться відповідати матеріально.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Неможливість оскаржити результати розслідування авіакатастрофи порушила Конвенцію, - ЄСПЛ"

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Удальцов проти Росії» (заява № 76695/11), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Сергій Удальцов був заарештований 12 жовтня 2011 року та визнаний винним відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, засуджений до десяти днів арешту. Він розпочав голодування у слідчому ізоляторі та був переведений до лікарні, за межами в’язниці, звідки його виписали через три дні. Потім його заарештували вдома і повернули в центр тримання під вартою. Він був звільнений 22 жовтня 2011 року. Керівник центру відкрив проти нього провадження за несанкціоноване залишення центра тримання під вартою на підставі того, що він залишив лікарню.

У грудні 2011 року він був визнаний винним в адміністративних правопорушеннях  та засуджений у трьох провадженнях:

  • перехід дороги в недозволеному місці та відмова виконувати законні накази поліції
  • залишення центра тримання під вартою в жовтні 2011 року без дозволу
  • непокора законному наказу державного чиновника, коли він брав участь в демонстрації в жовтні 2011 року.

Під час періодів його тримання під вартою Удальцов голодував. В травні 2012 року верховний суд скасував рішення у справі незаконне залишення центра тримання під вартою.

Удальцов звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 5 (право на свободу та безпеку) він скаржився на те, що був безпідставно позбавлений волі та засуджений з надуманих підстав у жовтні та грудні 2011 року. Справжні цілі полягали у бажанні влади перешкодити йому брати участь в акціях протесту. Він також подав скарги на різні досудові та післясудові заходи, вжиті стосовно нього протягом періоду з жовтня 2011 року до січня 2012 року. Також він подав скарги відповідно до статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 18 (застереження щодо використання обмежень прав) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі констатував факт порушення ст. 5§1, ст. 6 Конвенції, але відмовив у претензіях в частині ст. 18 Конвенції. ЄСПЛ присудив 12,8 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Удальцов проти Росії» (заява № 76695/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ вперше застосував доктрину плодів отруєного дерева до інформації від приватних осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати