20 жовтня 2021, 11:24

"За кошти платників податків": чиновники не матимуть права рекламувати себе за рахунок держбюджету

Народні депутати України подали до парламенту законопроєкт № 6188 "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей розміщення інформаційних матеріалів про використання бюджетних коштів". 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи реально засудити блогера?"

А для чого? 

На думку представників політичної партії Голос, коли за кошти бюджету щось робиться, то дякувати треба не політику з бігборда «побудовано президентом/мером/депутатом», а бізнесменам і звичайним громадянам, які віддають частину власного доходу на загальносуспільні потреби. 

І що передбачає законопроєкт? 

  • Оприлюднення владою інформаційних матеріалів щодо бюджетних проектів із обов’язковим текстовим повідомленням: "Реалізовано за кошти платників податків" або "Реалізується за кошти платників податків" (цей текст має займати не менше 15% загальної площі всієї реклами);
  • Запровадження аналогічних вимог щодо висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
  • Заборону на розповсюдження політичної реклами, яка містить інформацію щодо програм та заходів, які здійснюються за рахунок коштів державного бюджету чи місцевих бюджетів, без текстового повідомлення: "Реалізовано за кошти платників податків" або "Реалізується за кошти платників податків".

Не законопроєктом єдиним

Крім законопроєкту, Дмитро Боярчуков зареєстрував відповідну електронну петицію №22/123558-еп на сайті Президента.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати