07 вересня 2020, 12:11

Як законно придбати підвал або горище, - Департамент містобудування

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Право власності на такі приміщення, як підвал чи горище, можуть бути оформлені з порушеннями, тому під час купівлі важливо уважно вивчити документи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Всю містобудівну документацію, видану з 2011 року, перевели в е-вигляд, - Департамент містобудування".

Про процедуру набуття власності на горище розповів заступник начальника Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

"Зустріли оголошення щодо продажу горища або підвалу у багатоквартирному будинку? Будьте обережні - право власності на ці приміщення може бути оформлене з порушенням", - написав Юрій Тацій.

Так, згідно з рішенням Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року горища, підвали, цокольні приміщення житлових будинків є спільною сумісною власністю всіх мешканців будівлі. Тому виникають питання щодо законності набуття права власності.

Легально цю процедуру можна здійснити так:

- оформити приміщення у спільному володінні як одиницю власності;

- викупити всі частки приміщення у кожного з власників.

Тобто, якщо в будинку 20 квартир, то необхідно домовитись з їх мешканцями та викупити 19 часток.

Зокрема, враховуючи, що такий процес набуття власності достатньо тривалий і проблематичний, найчастіше приміщення горища чи підвалу виходить зі співволодіння жителів будинку незаконно.

"Особисто я за весь час роботи у будівельній сфері жодного разу не зустрічався з ситуацією, коли людина набула право власності на горище чи підвал таким чином. Найчастіше приміщення "виводять" з володіння співмешканців «лівими» схемами, а потім продають.Тому раджу не спокушатись на низькі ціни на такі приміщення та можливість здійснити в них реконструкцію", - зазначив Юрій Тацій.

Якщо рішення про купівлю такого приміщення остаточне, то варто пильно вивчити окремі документи.

Однак якщо ви все ж вирішили придбати горище чи підвал у будинку, потрібно звернути увагу на:

- акти приймання передачі нерухомого майна, зокрема, чи є там згоди співвласників;

- чи немає у Єдиному державному реєстрі судових рішень справ, пов’язаних з цією нерухомістю. Суд міг вже прийняти рішення щодо незаконності операції, однак ще не накласти арешт на приміщення. Таким чином, новий власник нерухомості може мати неприємності.

Зокрнма, внесені до закону зміни виправили ситуацію, коли власники бізнесу не могли провести реконструкцію у квартирах старого житлового фонду, у якого нерідко відсутній кадастровий номер.

"Тобто, фактично законодавці виправили ту помилку, яка була зроблена раніше та діяла з 1 березня цього року, зобов’язуючи всіх, хто подає документи на отримання МУО, вказувати кадастровий номер ділянки. Це створювало проблеми для власників малого та середнього бізнесу, зокрема, у квартирах старого житлового фонду. Вони, зокрема, не могли здійснити реконструкцію, адже у таких будинків нерідко відсутній кадастровий номер земельної ділянки", - додав Юрій Тацій.

Нагадаємо, інженерні мережі комунальних підприємств відобразять у містобудівному кадастрі Києва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати