27 травня 2019, 14:43

Як офіційно працевлаштувати студентів улітку

Вісник ДФСУ

Положеннями трудового та податкового законодавства визначений порядок та умови працевлаштування працедавцями найманих осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи є витратами адвоката сплачені суми ЄСВ та військового збору".

Так, студенти, які виявили бажання працювати під час літніх канікул, можуть влаштуватися на роботу за трудовим договором або за цивільно-правовим договором. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець має подати до територіальних органів ДФС за місцем обліку його як платника єдиного соціального внеску повідомлення про прийняття такого працівника на роботу. Якщо студент буде виконувати роботу або надавати послуги за цивільно-правовим договором таке повідомлення до фіскальних органів не подається.

Як зазначається, студенту, прийнятому на роботу за трудовим договором, виплачується заробітна плата, а за цивільно-правовим договором - винагорода. Зазначені доходи оподатковують в загальному порядку: ЄСВ - за ставкою 22%, ПДФО - за ставкою 18%, військовим збором - за ставкою 1,5%.

Якщо розмір заробітної плати не перевищує 2690 грн (у 2019 р.), студент може претендувати на податкову соціальну пільгу. Для цього йому необхідно подати заяву працедавцю.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати