16 червня 2020, 11:47

ВРУ підтримала процедуру визнання осіб без громадянства

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон  2335 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла за основу законопроект про акціонерні товариства".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, Законом встановлюється процедура визнання особою без громадянства, що в подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України - посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, а за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад 2 роки – отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання.

Також Законом вносяться зміни до ряду законів України, які врегульовують питання надання особам, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства, права на безоплатну вторинну правову допомогу та звільняють їх від сплати судового збору та авансового внеску за виконання судових рішень, які стосуються оскарження рішень про визнання особою без громадянства, надають можливості особам без громадянства реалізувати право на працю та належні умови життя.

Так, у Законі України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" зокрема: удосконалюється визначення терміну "особа без громадянства", що узгоджується із терміном "апатрид", визначеним Конвенцією про апатридів; дається визначення термінів "дитина, розлучена із сім'єю", її "законні представники"; передбачається, що із заявою про визнання особою без громадянства, має право звернутися особа незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України; особи, яких визнано особами без громадянства в порядку, встановленому цим Законом, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважатимуться такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України; доповнюється новою статтею 61, якою визначається процедура визнання особою без громадянства.

Також внесено відповідні зміни до законів України "Про імміграцію", Кодексу адміністративного судочинства України, законів України "Про безоплатну правову допомогу", "Про судовий збір", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", "Про виконавче провадження", "Про зайнятість населення".

Нагадаємо, ВРУ підтримала закон щодо ненарахування штрафів за кредитами на час карантину.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати