02 грудня 2020, 14:42

ВРП звільнила суддю Києво-Святошинського райсуду за вчинення дисциплінарного проступку

Прес-служба ВРП

Подання про звільнення Володимира Лисенка з посади у зв’язку з порушенням присяги судді Вища рада юстиції направила до Верховної Ради України у 2015 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звільнила суддю Святошинського райсуду міста Києва за вчинення дисциплінарного проступку".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зазначається, підставами для звільнення судді стали, зокрема, грубі та істотні порушення під час розгляду адміністративних справ про накладення адміністративних стягнень на осіб, здійснення судового розгляду без об’єктивного з’ясування обставин кожної справи, без належного встановлення факту адміністративного правопорушення, наявності вини особи в його вчиненні.     

Постановою Верховної Ради України від 29 вересня 2016 року Лисенка В.В. було звільнено з посади у зв’язку з порушенням присяги судді, яку він у подальшому оскаржив.

Вказана постанова ВРУ в судовому порядку визнана протиправною та скасована через порушення процедури звільнення на пленарному засіданні п’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 29 вересня 2016 року.

Водночас Велика Палата Верховного Суду погодилась, що Вища рада юстиції, приймаючи спірне рішення, діяла в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України, з дотриманням принципу пропорційності при застосуванні дисциплінарного стягнення. Верховний Суд констатував, що рішення ВРЮ містило обґрунтовані мотиви та правильний висновок про необхідність застосування до судді Володимира Лисенка дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади.

Таким чином, рішення Вищої ради юстиції від 26 листопада 2015 року про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Володимира Лисенка з посади за порушення присяги наразі є чинним. Водночас Постанова Верховної Ради України, винесена за результатами розгляду цього подання про звільнення судді Лисенка В.В. з посади за порушення присяги судді, визнана протиправною та скасована.

Суддя, щодо якого до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" Вища рада юстиції внесла подання про звільнення з посади за порушення присяги і рішення щодо якого не було прийнято Президентом України чи Верховною Радою України, звільняється з посади судді на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (абзац другий пункту 14 розділу ІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII  "Про Вищу раду правосуддя").

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя звільнила суддю Києво-Святошинського районного суду Київської області Володимира Лисенка на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками).

Нагадаємо, ВРП внесе Президенту України подання про призначення 9 кандидатів на посади суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати