02 грудня 2020, 9:00

ВРП звільнила суддю Святошинського райсуду міста Києва за вчинення дисциплінарного проступку

Прес-служба ВРП

1 грудня 2020 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Величко Т.О. з посади судді Святошинського районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП відповіла на заяви ВАКС про втручання в їхню діяльність".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зазначається, рішенням Другої Дисциплінарної палати від 21 вересня 2020 року суддю притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 22 жовтня 2020 року рішення Дисциплінарної палати залишено без змін.

Зокрема, суддя Величко Т.О., виправивши у серпні 2018 року описку у постановленій нею у травні 2014 року ухвалі про накладення арешту на пакет акцій товариства, вилучила речення про дію ухвали впродовж одного місяця, фактично поновивши арешт пакета акцій. ВРП зазначає, що, постановляючи через чотири роки ухвалу про виправлення описки, суддя знала, що власником пакета акцій вже є інше товариство, і не могла не розуміти, що її дії порушують право власності нового власника.

Дисциплінарна палата дійшла висновку, що характер допущених суддею порушень свідчить про умисність її дій, які призвели до порушення прав людини і основоположних свобод, що спричинило істотні негативні наслідки. Такі дії судді суперечать завданням суду та принципам здійснення правосуддя.

Так, з наведених причин ВРП ухвалила рішення про звільнення Величко Т.О. з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Нагадаємо, суддю Садгірського райсуду у Чернівцях тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати