26 січня 2021, 18:27

ВРП звернулася до МЗС та Кабміну з приводу пропозицій послів G7

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя звернулася до Міністерства закордонних справ України та до Кабінету Міністрів України із проханням повідомити, чи надсилали посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні запропонований перелік пріоритетних заходів офіційним шляхом до Міністерства закордонних справ України та чи планується, у разі отримання їх офіційними каналами, інформувати відповідні органи державної влади України, у тому числі Вищу раду правосуддя, про зазначені пропозиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора щодо розслідування фактів втручання в діяльність суддів 6ААС".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

"Як зазначено в листі, із засобів масової інформації стало відомо, що посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні на своїй сторінці у соціальній мережі "Твітер", оприлюднили перелік пріоритетних заходів, які, на їхню думку, відновлять довіру громадськості до української судової влади та антикорупційної інфраструктури, тощо", - зазначили у ВРП.

У Раді візначили, що МЗС раніше повідомляло, що відповідно до частини другої статті 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року всі офіційні справи з державою перебування, ввірені представництву держави, що акредитує, здійснюються з міністерством закордонних справ країни перебування або через це міністерство.

Зокрема, частиною другою статті 5 Закону України "Про дипломатичну службу" передбачено, що Міністерство закордонних справ України є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері зовнішніх зносин.

Згідно з Указом Президента України "Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин" від 18 вересня 1996 року № 841/96 Міністерство закордонних справ України сприяє взаємодії органів виконавчої влади з органами законодавчої та судової влади в частині здійснення ними зовнішніх зносин.

Так, Вища рада правосуддя просить повідомити, чи надсилали посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні запропонований перелік пріоритетних заходів офіційним шляхом. 

Як раніше повідомляломя, посли країн "Великої сімки" (G7) представили перелік пріоритетних заходів, які відновлять довіру громадськості до української судової влади та антикорупційної інфраструктури.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати