25 січня 2021, 18:50

Посли G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

Посли країн "Великої сімки" (G7) представили перелік пріоритетних заходів, які відновлять довіру громадськості до української судової влади та антикорупційної інфраструктури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Легітимність відсторонення судді Конституційного Суду України".

Про це повідомляється на сторінці послів G7 в Україні у Twitter.

Зазначається, що рекомендації були зроблені у відповідь на проблеми, спричинені рішенням Конституційного Суду України у жовтні та до цього, які, на думку послів, стали серйозною загрозою демократичному розвитку країни.

Зокрема, у дорожній карті викладені певні термінові заходи, яких потрібно вжити для негайного усунення шкоди, заподіяної Конституційним судом України, та не допустити повторення цієї кризи у майбутньому.

"Зокрема, ми вважаємо, що необхідно вжити термінових заходів для того, щоб 1) відновити правові норми щодо боротьби з корупцією, які нещодавно були визнані неконституційними, із забезпеченням надійної правової основи; 2) не допустити у майбутньому заподіяння шкоди з боку КСУ, навіть якщо він перетвориться на справді незалежну та підзвітну установу; та 3) забезпечити, щоб кандидати на ключові посади в судові та правоохоронні органи призначались за принципом прозорості, врахування їх попередніх заслуг та наявності довіри до них", - ідеться у документі.

Також посли зазначили, що положення, спрямовані на відновлення відповідальності за неправдиве декларування або умисне неподання декларації про майно, які були прийняті Верховною Радою 4 грудня, "не мають достатньо стримуючого ефекту і, отже, не є ефективним інструментом запобігання корупції".

В документі викладені рекомендації щодо роботи Конституційного суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, громадської ради доброчесності, Верховного суду.

Крім того, посли висловилися щодо антикорупційної реформи. Зокрема, на думку дипломатів, з урахуванням останнього рішення КСУ слід якнайшвидше створити надійну правову основу для забезпечення інституційної незалежності та безперебійної ефективної роботи НАБУ. Також в документі висловлюються рекомендації щодо роботи НАЗК в контексті забезпечення належних санкцій за неправдиве декларування.

Посли також висловилися за незалежний процес відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

З документом можна ознайомитися за посиланням.

твітер

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати