19 вересня 2020, 11:19

ВРП засудила заяву Пленума Верховного Суду

Прес-служба ВРП

Публічні заяви Верховного Суду, в яких коментуються матеріали кримінальних проваджень щодо суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, стосовно яких були ухвалені рішення Вищої ради правосуддя, є оцінкою, яка надана у спосіб, не передбачений чинним законодавством.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Пленум Верховного Суду ухвалив заяву щодо "плівок ОАСК"".

Про це заявили у прес-службі ВРП.

"Подібні заяви не впливають на зміст чи правові наслідки прийнятих Вищою радою правосуддя рішень та привносять недоречну політизацію процесів у судовій владі. Аудіозаписи, відносно яких зроблені заяви, опубліковані Національним антикорупційним бюро України два місяці тому. Відтак, надання їм оцінок саме сьогодні виглядає дивним з боку суддів Верховного Суду", - ідеться у повідомленні.

У ВРП зазначили, що Верховний Суд переглядає такі рішення в порядку, передбаченому чинним процесуальним законодавством. Суддя не може робити публічних заяв, коментувати в засобах масової інформації матеріали чи перебіг справ, які перебувають у провадженні суду, та піддавати сумніву судові рішення, що набрали законної сили. Суддя не має права розголошувати інформацію, що стала йому відома у зв’язку з розглядом справи.

Так, Вища рада правосуддя очікує на офіційну публікацію повного тексту рішення Пленуму Верховного Суду, яке було поширено в пресі, для надання подальших коментарів.

Нагадаємо, ВС звернувся до керівництва держави щодо недопустимості неналежного фінансування судової системи.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати