18 вересня 2020, 15:59

Пленум Верховного Суду ухвалив заяву щодо "плівок ОАСК"

Прес-служба Верховного Суду

Пленум ВС ухвалив заяву щодо записів, зроблених, за інформацією НАБУ, у кабінеті голови ОАСК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВАКС продовжив строк розслідування у справі "плівок ОАСК"".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

"Тільки для захисту прав і свобод людини суддя може і повинен використовувати свої повноваження. І саме для цього судді отримують свою незалежність, яка не є ані привілеєм, ані шляхом до збагачення", - йдеться у заяві Пленуму Верховного Суду.

Зокрема, зазначається, що Пленум змушений констатувати, що судовій владі нанесено значної шкоди від змісту записів, зроблених, за інформацією НАБУ, у кабінеті голови Окружного адміністративного суду міста Києва. Це несе в собі ризик серйозного порушення цінностей, на яких будується незалежний і справедливий суд, та зводить нанівець щоденні зусилля тисяч суддів з підвищення довіри громадян до суду.

Верховний Суд наголосив, що компетентність, етичність, доброчесність, нульова толерантність до корупції, недопущення зовнішнього або внутрішнього втручання, відмова від особистих зв’язків, непрозорих процедур та телефонного права - це стовпи, на яких будується справедливий суд.

"Незалежний суд є основою вільної, демократичної та правової держави. І для судді немає і не може бути ніякої іншої мети, окрім верховенства права та захисту прав людини". Саме цими цінностями керується Верховний Суд у своїй діяльності.

Також Пленум ВС звернувся до всіх суддів: "Усіма своїми діями та вчинками як у судовому процесі, так і поза його межами демонструвати високі стандарти правосуддя та етичної поведінки, незалежність і неупередженість у прийнятті рішень, підтверджуючи таким чином вірність присязі судді".

З повним текстом заяви Пленуму ВС можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, КЦС ВС роз’яснив територіальну підсудність спорів за цивільним позовом до виконавців.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати