15 квітня 2020, 16:27

ВРП визначила порядок розгляду кандидатів в судді під час карантину

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя планує найближчим часом розпочати розгляд матеріалів щодо внесення подань Президентові України про призначення суддів на посади місцевих загальних судів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП затвердила щорічну доповідь за 2019 рік про стан забезпечення незалежності суддів".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Зазначається, що з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, ВРП вирішила проводити засідання у режимі відеоконференцій.

Так, пунктом 5.24 Регламенту ВРП (далі – Регламент) визначено, що засідання Ради або Дисциплінарної палати можуть проводитися в режимі відеоконференції за наявності технічної можливості за винятком закритих засідань. Рішення про проведення засідання Ради в режимі відеоконференції приймається Головою Ради (особою, що виконує його обов’язки) з власної ініціативи, за ініціативою члена (членів) Ради, за клопотанням учасника, поданим не пізніше ніж за п’ять днів до засідання.

Для участі у засіданні в режимі відеоконференції учасник повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в Системі, визначеній Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим Державною судовою адміністрацією України.

Учасник, що бере участь у засіданні Ради, засіданні Дисциплінарної палати в режимі відеоконференції, зобов’язаний:

  • зайти та авторизуватися в Системі за 15 хвилин до часу засідання;
  • активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
  • очікувати запрошення.

Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису (пункт 5.24.3 Регламенту).

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та забезпечення реалізації прав, визначених пунктом 10.1 Регламенту, ВРП пропонує кандидатам на посади суддів  взяти участь у засіданні Ради в режимі відеоконференції та подати відповідне клопотання протягом п’яти днів з дня оприлюднення на сайті ВРП проекту порядку денного відповідного засідання Ради.

Крім того, пропонується кандидатам також подати до Ради до 22 квітня 2020 року у формі листа:

  • оновлену інформацію щодо своїх біографічних даних, які раніше зазначались в анкетах;
  • іншу інформацію, яка змінилась з моменту отримання рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про призначення на посаду судді;
  •  витяг із Закону України "Про Вищу раду правосуддя" і Регламенту Вищої ради правосуддя про права та обов’язки учасника засідання з підписом про ознайомлення.

Зазначається, що у разі подання копій документів такі копії мають бути засвідчені відповідно до чинного законодавства.

ВРП просить для оперативного отримання вказаної інформації надсилати її на електронну адресу Ради  assistant@hcj.gov.ua, а оригінали документів у паперовому вигляді – на поштову адресу: вул. Студентська, 12–А, м. Київ, 04050.

Документи надсилаються на електронну адресу Вищої ради правосуддя із застосуванням електронного підпису.

Також, у разі неможливості взяти участь у засіданні ВРП проситься невідкладно повідомити про це на електронну адресу Ради assistant@hcj.gov.ua.

Нагадаємо, чергове засідання Ради суддів відбудеться 24 квітня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати