10 червня 2020, 10:40

ВРП роз'яснила рішення щодо подання про призначення на посаду судді Дніпровського районного суду

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя 2 червня 2020 р. ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення на посаду судді Дніпровського районного суду міста Києва Бовкуна Едуарда Михайловича.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент вніс у Раду законопроект про референдум".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

У 2009 р. Бовкун Е.М. Указом Президента України призначений на посаду судді Дніпровського районного суду міста Києва строком на п’ять років. Після закінчення строку повноважень судді Бовкун Е.М. обіймав посаду судді у зазначеному суді, однак правосуддя не здійснював. У січні 2014 р. Бовкун Е.М. звернувся до ВККС із заявою про рекомендування його для обрання на посаду судді Дніпровського районного суду міста Києва безстроково та успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання.

"У жовтні 2018 р. до ВРП надійшло рішення ВККС із рекомендацією про призначення Бовкуна Е.М. на посаду судді Дніпровського районного суду міста Києва.

При дослідженні матеріалів суддівського досьє Бовкуна Е.М. Вища рада правосуддя встановила, що стосовно нього порушувалось кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення). На підставі ст. 31 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" ВРП витребувала матеріали кримінального провадження, з яких вбачалося, що досудове розслідування проводилось Прокуратурою міста Києва, однак сформульоване обвинувачення Бовкуна Е.М. не підтвердилось у судовому засіданні та не доведено, що в його діянні є склад злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України.

У 2017 р. кримінальне провадження стосовно Бовкуна Е.М. було повністю закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з відсутністю в його діянні складу кримінального правопорушення. Крім цього, згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції, прийнятого за результатами повної перевірки декларації Бовкуна Е.М. за 2016 р., ознак вчинення ним правопорушень не встановлено", - повідомляють у ВРП.

Відповідно до ч. 4 ст. 37 Закону України "Про Вищу ради правосуддя", ВРП може ухвалити рішення про відмову у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду відповідно до п. 1 ч. 19 ст. 79 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" тільки на підставі обґрунтованих відомостей, які були отримані ВРП у передбаченому законом порядку, якщо:

1) такі відомості не були предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

2) ВККС не дала належної оцінки таким відомостям в межах процедури кваліфікаційного оцінювання щодо відповідного кандидата.

"Таким чином, у ВРП не було обґрунтованих підстав не вносити Президентові України подання про призначення Бовкуна Е.М. на посаду судді, оскільки з огляду на презумпцію невинуватості вказана особа є невинуватою. ВРП може оцінювати підстави закриття справи, крім відсутності складу правопорушення. Однак інших підстав закриття справи стосовно Бовкуна Е.М. встановлено не було", - зазначили у ВРП.

Нагадаємо, ВС роз’яснив, які рішення місцевої влади у сфері земельних правовідносин суперечать принципу "належного урядування".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати